TBV START LUBLIN
oficjalna strona klubu Polskiej Ligi Koszykówki

Turniej w Mińsku: dzień 1

Juniorzy TBV Startu Lublin mają za sobą pierwszy dzień turnieju Dywizji B European Youth Basketball League. Nasza młodzież w pierwszym meczu musiała uznać wyższość rosyjskiego BC Samara, z którym przegrała 50:79, w drugim natomiast spotkaniu minimalnie lepszy okazał się zespół BC Paulus Parnawa 54:48.

Z Rosjanami, głównie za sprawą Bartka Pelczara, w pierwszej kwarcie wysoko prowadziliśmy, w pewnym momencie nawet 18:5! Niestety, kłopoty z faulami lidera zespołu, a także drugiego czołowego gracza Jana Piliszczuka sprawiły, że rywale szybko odrobili straty, odskoczyli na bezpieczną odległość i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Pelczar zakończył mecz z 22 punktami, Piliszczuk natomiast, który opuścił przedwcześnie parkiet z powodu nadmiaru przewinień, zdobył 16 oczek.

Lublinianie na odpoczynek mieli zaledwie kilka godzin, bowiem już o 17:30 czekał na nich kolejny przeciwnik, estoński BC Paulus Parnawa. To spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Przez długi czas wynik oscylował wokół remisu, a w trzeciej kwarcie nasi juniorzy wyszli  na kilkupunktowe prowadzenie. Niestety w końcówce zabrakło im sił i ostatecznie minimalnie ulegli. Najlepszymi zawodnikami byli znowu Pelczar i Piliszczuk, którzy łącznie zaliczyli 41 punktów, 14 zbiórek i 3 asysty.

BC Samara - TBV Start Lublin 79:50 (12:19, 27:5, 21:15, 19:11)
TBV Start: Pelczar 22, Piliszczuk 16, Szewczyk 4, Futrzyński 4, Grzegorczyk 3, Wachowicz 1, Czerniawski.

BC Paulus Parnawa - TBV Start 54:48 (11:10, 11:9, 9:14, 23:15)
TBV Start: Piliszczuk 24, Pelczar 17, Grzegorczyk 3, Czerniawski 2, Skiba 2, Futrzyński.

W sobotę TBV Start czekają mecze z Visi Kartu 2 Wilno i SKM Wilno.

Zobacz pozostałe aktualności

W Ventspils postęp był widoczny
11.12.2017

Drużyna TBV Startu U20 ma za sobą drugi turniej European Youth Basketball League w sezonie 2017/18

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz z mistrzami Polski!
10.12.2017

Zachęcamy do kupna wejściówek na starcie ze Stelmetem BC Zielona Góra, które odbędzie się 15 grudnia

Wyjazdowe przełamanie!
09.12.2017

Mamy to! TBV Start przywozi zwycięstwo z Sopotu, gdzie pokonał miejscowego Trefla 81:66

Zatrzymać rozpędzonych rywali
08.12.2017

W sobotę o godzinie 17 TBV Start rozpocznie mecz w sopockiej hali 100-lecia z tamtejszym Treflem

Sponsor Tytularny Partner Strategiczny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny Partner Strategiczny