TBV START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Juniorzy awansowali do półfinału mistrzostw Polski!

Drużyna U-18 TBV Startu Lublin wywalczyła awans do półfinału mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Marka Zielińskiego ulegli na turnieju w Łodzi Zastalowi Zielona Góra, ale pokonali miejscowy ŁKS oraz Znicz Pruszków, dzięki czemu wywalczyli promocję.

Zastal był zdecydowanym faworytem turnieju i w 100% potwierdził tę prognozę. Zielonogórzanie wygrali wszystkie mecze, choć ten z lublinianami po wyjątkowych mękach 72:68.

W obliczu porażki na inaugurację nasi zawodnicy nie mieli już marginesu błędu i znaleźli się pod dużą presją. Na szczęście wytrzymali ją i najpierw pokonali ŁKS Szkołę Gortata 87:79, a w decydującym o awansie meczu Znicz 77:69. W tym drugim spotkaniu odrobili w ostatniej odsłonie siedem oczek straty.

Najlepszym zawodnikiem TBV Startu był Bartłomiej Pelczar, który może pochwalić się rewelacyjną średnią 35,3 pkt na mecz.

Zobacz pozostałe aktualności

Startujemy
12.09.2018

ze sprzedażą karnetów na sezon 2018/19 Energa Basket Ligi!

Wakacyjny Camp z Ekstraklasą
19.08.2018

Otwarte zajęcia koszykarskie z udziałem zawodników TBV Startu Lublin jutro godz. 12:30 w hala MOSiR przy Al. Zygmuntowskich.

Kacper Borowski nowym zawodnikiem TBV Startu Lublin!
02.08.2018

Zawodnik będzie reprezentował czerwono-czarnych przez 3 kolejne sezony Energa Basket Ligi.

Szymański i Majewski gościli w Chinach
29.07.2018

Zawodnik oraz fizjoterapeuta naszego klubu mają za sobą podróż do Azji z reprezentacją Polski

Sponsor Tytularny Partner Strategiczny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny Partner Strategiczny