TBV START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Jak TBV Start Lublin radził sobie do tej pory w rozgrywkach EYBL?

Juniorzy TBV Startu Lublin do tej pory ze zmiennym szczęściem grali w turniejach EYBL. Ich bilans jest jednak niezły; 5 zwycięstw i 5 porażek. Przeanalizujmy pokrótce, jak wyglądała dotychczasowa przygoda młodych lublinian w europejskich rozgrywkach.

Debiutancki sezon w młodzieżowej Eurolidze rozpoczęliśmy od turnieju w Mińsku. Zderzenie z europejskimi rozgrywkami było dość bolesne; lubelska młodzież doznała dotkliwej porażki z rówieśnikami z Rosji, BC Samara 50:79.

Czerwono-czarni szybko zdołali się jednak otrząsnąć po wysokiej przegranej i choć w kolejnym spotkaniu, rozgrywanym zaledwie kilka godzin później, również musieli uznać wyższość rywali (tym razem z Estonii), to zaprezentowali się ze znacznie lepszej strony (porażka 48:54).

Czas na pierwsze zwycięstwo przyszedł dzień później, a w pokonanym polu TBV Start pozostawił Visi Kartu 2 Wilno. W spotkaniu tym bardzo równo i na wysokim poziomie zagrała trójka czołowych lublinian: Bartek Pelczar, Jan Piliszczuk i Jan Grzegorczyk (łącznie 46 na 59 pkt drużyny). Pelczar i Piliszczuk poprowadzili zresztą TBV Start do kolejnych zwycięstw tak na turnieju w Mińsku (jeszcze jeden triumf), jak i na kolejnym w Wilnie (trzy zwycięstwa).

Na Litwie widać było, że nasza ekipa nabrała już ogłady i oswoiła się z rywalizacją na międzynarodowym poziomie. Co prawda imprezę ponownie zaczęła od porażki (choć po zaciętej walce 62:68), to potem było już znacznie lepiej. TBV Start odniósł trzy wygrane z rzędu i zatrzymał go dopiero łotewski zespół BS Ogre.

Najlepszymi zawodnikami lubelskiej ekipy w rozgrywkach EYBL są wspomniani Pelczar i Piliszczuk. Ten pierwszy zalicza aż 21,7 pkt na mecz oraz 2,9 asysty, będąc liderem w obu tych kategoriach. Piliszczuk jest z kolei najlepiej zbierającym zawodnikiem zespołu ze średnią 7,2. Dodatkowo notuje bardzo dobrą średnią 17,7 pkt na mecz przy rewelacyjnej skuteczności 48,6% zza łuku.

Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie od postawy ww dwójki w dużym stopniu zależy, z jakim bilansem nasza młodzież zakończy zmagania na turnieju, którego będzie gospodarzem już za nieco ponad dwa tygodnie (13-15 kwietnia).

Zobacz pozostałe aktualności

Ferie z koszykarzami TBV Start Lublin
24.01.2019

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 5 - 18 lat na wspólny trening.

TBV Start Lublin - Miasto Szkła Krosno
22.01.2019

   26 stycznia 2019 r., godz. 17:00, hala Globus

TBV Start Lublin - King Szczecin
11.12.2018

Niedziela, 16 grudnia 2018, godzina 18:30, hala Globus w Lublinie

Dwie reprezentacje w EYBL 2018/2019
07.11.2018

W sezonie 2018/19 rozgrywek European Youth Basketball League TBV Start Lublin reprezentować będą dwie grupy młodzieżowe: kadeci w kategorii U16 oraz juniorzy starsi w kategorii U20.

Sponsor Tytularny Partner Strategiczny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy