TBV START LUBLIN
oficjalna strona klubu Polskiej Ligi Koszykówki

Sezon 2015/2016

TAURON BASKET LIGA

  Drużyna Punkty Mecze Bilans Różnica
1. Stelmet BC Zielona Góra 60 32 28-4 +477
2. Rosa Radom 57 32 25-7 +213
3. Anwil Włocławek 56 32 24-8 +288
4. Polski Cukier Toruń 56 32 24-8 +234
5. Energa Czarni Słupsk 55 32 23-9 +234
6. King Wilki Morske Szczecin 50 32 18-14 +67
7. Polfarmex Kutno 50 32 18-14 +47
8. Asseco Gdynia 49 32 17-15 -74
9. PGE Turów Zgorzelec 48 32 16-16 +43
10. MKS Dąbrowa Górnicza 46 32 14-18 -18
11. Polpharma Starogard Gd. 45 32 13-19 -58
12. AZS Koszalin 45 32 13-19 -152
13. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 44 32 12-20 -137
14. WKS Śląsk Wrocław 40 32 8-24 -226
15. Trefl Sopot 40 32 8-24 -165
16. Siarka Tarnobrzeg 39 32 7-25 -304
17. Start Lublin 36 32 4-28 -469

PIERWSZA RUNDA
8 października (czwartek, godzina 18) – BM Slam Ostrów Wielkopolski (dom) 59:61 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/35937/start-lublin---bm-slam-stal-ostrow-wielkopolski.html

14 października (środa, 19) – Polpharma Starogard Gdański (dom) 77:68 (W)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36227/start-lublin---polpharma-starogard-gdanski.html

18 października (niedziela, 18) – PGE Turów Zgorzelec (wyjazd) 66:76 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/35941/pge-turow-zgorzelec---start-lublin.html

25 października (niedziela, 18) – MKS Dąbrowa Górnicza (dom) 74:75 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/35954/start-lublin---mks-dabrowa-gornicza.html

31 października (sobota, 17) – Asseco Gdynia (wyjazd) 52:83 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/35960/asseco-gdynia---start-lublin.html

7 listopada (sobota, 18) – AZS Koszalin (dom) 60:73 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/35971/start-lublin---azs-koszalin.html

15 listopada (niedziela, 18) – Śląsk Wrocław (wyjazd) 75:68 (W)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/35979/wks-slask-wroclaw---start-lublin.html

21 listopada (sobota, 18) – King Wilki Morskie Szczecin (dom) 72:82 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/35988/start-lublin---king-wilki-morskie-szczecin.html

29 listopada (niedziela, 20) – Energa Czarni Słupsk (dom) 72:91 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36005/start-lublin---energa-czarni-slupsk.html

5 grudnia (sobota, 18) – Siarka Tarnobrzeg (wyjazd) 73:85 (P)
Statystyki: http://plk.pl/mecz/36017/siarka-tarnobrzeg---start-lublin.html

13 grudnia (niedziela, 18) – Stelmet Zielona Góra (dom) 82:78 (W)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36022/start-lublin---stelmet-bc-zielona-gora.html

19 grudnia (sobota, 18) – Trefl Sopot (wyjazd) 66:72 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36036/trefl-sopot---start-lublin.html

23 grudnia (środa, 18) – Polfarmex Kutno (wyjazd) 58:67 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36039/polfarmex-kutno---start-lublin.html

30 grudnia (środa, 18) – Polski Cukier Toruń (wyjazd) 63:88 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36055/polski-cukier-torun---start-lublin.html

8 stycznia (piątek, 19) – Anwil Włocławek (dom) 62:97 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36073/start-lublin---anwil-wloclawek.html

9 lutego (wtorek, 18.30) – Rosa Radom (wyjazd) 47:94 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36243/rosa-radom---start-lublin.html

DRUGA RUNDA
16 stycznia (sobota, 18) – BM Slam Ostrów Wielkopolski (wyjazd, Kalisz) 79:85 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36090/bm-slam-stal-ostrow-wielkopolski---start-lublin.html

24 stycznia (niedziela, 18) – PGE Turów Zgorzelec (dom) 78:101 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36094/start-lublin---pge-turow-zgorzelec.html

31 stycznia (niedziela, 18) – MKS Dąbrowa Górnicza (wyjazd) 49:71 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36107/mks-dabrowa-gornicza---start-lublin.html

6 lutego (sobota, 18) – Asseco Gdynia (dom) 69:80 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36113/start-lublin---asseco-gdynia.html

14 lutego (niedziela, 18) – AZS Koszalin (wyjazd) 76:84 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36124/azs-koszalin---start-lublin.html

26 lutego (piątek, 19) – Śląsk Wrocław (dom) 72:79 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36132/start-lublin---wks-slask-wroclaw.html

6 marca (niedziela, 18) – King Wilki Morskie Szczecin (wyjazd) 70:121 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36141/king-wilki-morskie-szczecin---start-lublin.html

12 marca (sobota, 18) – Energa Czarni Słupsk (wyjazd) 60:94 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36158/energa-czarni-slupsk---start-lublin.html

16 marca (środa, 19)  Rosa Radom (dom) 73:76 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36248/start-lublin---rosa-radom.html

20 marca (niedziela, 18) – Siarka Tarnobrzeg (dom) 70:59 (W)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36170/start-lublin---siarka-tarnobrzeg.html

26 marca (sobota, 17) – Stelmet Zielona Góra (wyjazd) 53:100 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36175/stelmet-bc-zielona-gora---start-lublin.html

1 kwietnia (piątek, 19) – Trefl Sopot (dom) 69:70 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36189/start-lublin---trefl-sopot.html

9 kwietnia (sobota, 18) – Polfarmex Kutno (dom) 75:81 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36192/start-lublin---polfarmex-kutno.html

13 kwietnia (środa, 19) – Polski Cukier Toruń (dom) 63:96 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36208/start-lublin---polski-cukier-torun.html

20 kwietnia (środa, 19) – Polpharma Starogard Gdański (wyjazd) 73:75 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36262/polpharma-starogard-gdanski---start-lublin.html

24 kwietnia (niedziela, 20) – Anwil Włocławek (wyjazd) 67:93 (P)
Statystyki: http://www.plk.pl/mecz/36226/anwil-wloclawek---start-lublin.html

LEGENDA: (W) – wygrana, (P) – porażka

 

II LIGA

Kadra Startu II w sezonie 2015/2016
Jan Breś (środkowy, 199 cm, 01.02.1998)
Michał Garbacz (rzucający, 179 cm, 06.01.1997)
Konrad Guz (rozgrywający, 168 cm, 11.11.1997)
Piotr Kacki (rozgrywający/rzucający, 186 cm, 26.08.1997)
Łukasz Klębowski (rozgrywający/rzucający, 185 cm, 28.03.1996)
Krzysztof Łoś (rozgrywający, 181 cm, 08.07.1998)
Bartosz Muda (środkowy, 202 cm, 12.07.1996)
Damian Opas (rzucający, 175 cm, 23.01.1997)
Bartłomiej Pelczar (rozgrywający/rzucający, 181 cm, 05.02.2000)
Karol Samborski (niski skrzydłowy, 179 cm, 19.10.1997)
Jan Stawecki (silny skrzydłowy, 180 cm, 08.08.1998)
Sebastian Targosz (niski skrzydłowy, 178 cm, 22.05.1997)
Jarosław Uniłowski (silny skrzydłowy, 180 cm, 07.08.1996)

Ponadto do rozgrywek zostali zgłoszeni wszyscy polscy zawodnicy będący w kadrze pierwszej drużyny, czyli: Bartosz Ciechociński, Alan Czujkowski, Wojciech Hałas, Jan Grzeliński, Paweł Kowalski, Grzegorz Małecki, Adam Myśliwiec, Marcin Salamonik, Jakub Szczepaniak i Jarosław Trojan.

PIERWSZA RUNDA
4 października (niedziela, godz. 17) 
– Sokół Ostrów Mazowiecka (dom) 75:67 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35133/mks-start-sa-lublin---sokol-ostrow-mazowiecka.html

10 października (sobota, godz. 18) – Stal Stalowa Wola (wyjazd) 63:82 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35137/zks-stal-stalowa-wola---mks-start-sa-lublin.html

18 października (niedziela, godz. 17) – Tur Bielsk Podlaski (dom) 84:80 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35144/mks-start-sa-lublin---bks-tur-bielsk-podlaski.html

24 października (sobota, godz. 20) – domlublin.pl AZS UMCS Lublin (wyjazd) 64:71 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35150/domlublin-pl-azs-umcs-lublin---mks-start-sa-lublin.html

31 października (sobota, godz. 17) – Shmoolky Warszawa (dom) 73:84 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35155/mks-start-sa-lublin---ks-shmoolky-warszawa.html

8 listopada (niedziela, 18) – Daniel Gimbaskets2 Przemyśl (wyjazd) 61:87 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35163/mcs-daniel-gimbaskets2-przemysl---mks-start-sa-lublin.html

14 listopada (sobota, 19.30) – Rosa Sport Radom (dom)  58:101 (P)
Statytyski: http://www.pzkosz.pl/mecz/35166/mks-start-sa-lublin---ks-rosa-sport-radom.html

22 listopada (sobota, 18.30, Globus) – AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź (dom) 67:65 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35176/mks-start-sa-lublin---azs-ul-szkola-gortata-lodz.html

29 listopada (niedziela, 13, Globus) – Polonia Warszawa (dom) 66:67 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35177/mks-start-sa-lublin---polonia-warszawa.html

6 grudnia (niedziela, 17.30, Globus) – KK Warszawa (dom) 80:86 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35188/mks-start-sa-lublin---kk-warszawa.html

13 grudnia (niedziela, 17) – Księżak Łowicz (wyjazd) 60:118 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35190/ks-ksiezak-lowicz---mks-start-sa-lublin.html

DRUGA RUNDA
20 grudnia (niedziela, 13) – Sokół Ostrów Mazowiecka (wyjazd) 57:86 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35199/sokol-ostrow-mazowiecka---mks-start-sa-lublin.html

3 stycznia (niedziela, 17.30) – Stal Stalowa Wola (dom) 69:62 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35203/mks-start-sa-lublin---zks-stal-stalowa-wola.html

10 stycznia (niedziela, 18) – Tur Bielsk Podlaski (wyjazd) 86:72 (W)
Statystki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35210/bks-tur-bielsk-podlaski---mks-start-sa-lublin.html

17 stycznia (niedziela, 16) – domlublin.pl AZS UMCS Lublin (dom) 54:77 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35216/mks-start-sa-lublin---domlublin-pl-azs-umcs-lublin.html

24 stycznia (niedziela, 16) – Shmoolky Warszawa (wyjazd) 79:88 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35221/ks-shmoolky-warszawa---mks-start-sa-lublin.html

1 lutego (poniedziałek, 18.30) – Daniel Gimbaskets2 Przemyśl (dom) 89:74 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35229/mks-start-sa-lublin---mcs-daniel-gimbaskets2-przemysl.html

7 lutego (niedziela, 16) – Rosa Sport Radom (wyjazd) 91:80 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35232/ks-rosa-sport-radom---mks-start-sa-lublin.html

14 lutego (niedziela, 18) – AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź (wyjazd) 30:104 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35242/azs-ul-szkola-gortata-lodz---mks-start-sa-lublin.html

20 lutego (sobota, 18) – Polonia Warszawa (wyjazd) 97:65 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35243/polonia-warszawa---mks-start-sa-lublin.html

27 lutego (sobota, 18) – KK Warszawa (wyjazd) 77:58 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35254/kk-warszawa---mks-start-sa-lublin.html

6 marca (niedziela, 18) – Księżak Łowicz (dom) 77:76 (W)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/35256/mks-start-sa-lublin---ks-ksiezak-lowicz.html

PLAY-OFF – 1. RUNDA (do 2 wygranych meczów systemem 1-1-1)
12 marca (sobota, 17) – Księżak Łowicz (wyjazd) 61:128 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/41393/ks-ksiezak-lowicz---mks-start-sa-lublin.html

20 marca (niedziela, 13.30) – Księżak Łowicz (dom) 58:108 (P)
Statystyki: http://www.pzkosz.pl/mecz/41397/mks-start-sa-lublin---ks-ksiezak-lowicz.html

LEGENDA: (W) – wygrana, (P) – porażka

 

SEKCJE MŁODZIEŻOWE

Junior starszy (U-20)
1. kolejka: 
Start I Lublin – Pogoń Puławy 135:38 (W), Stal Stalowa Wola – Start II Piątka Lublin 101:53 (P)
2. kolejka: Stal Stalowa Wola – Start I Lublin 79:55 (P), Start II Piątka Lublin – Kadet Biała Podlaska 55:48 (W)
3. kolejka: 
Start I Lublin – Start II Piątka Lublin 59:68
4. kolejka: 
Start I Lublin – Siarka MOSiR Tarnobrzeg 73:94 (P), Start II Piątka Lublin – Pogoń Puławy 116:69 (W)
5. kolejka:
Kadet Biała Podlaska – Start I Lublin 57:56 (P), Siarka MOSiR Tarnobrzeg – Start II Piątka Lublin 94:54 (P)
6. kolejka:
Pogoń Puławy – Start I Lublin 62:95 (W), Start II Lublin – Stal Stalowa Wola 41:60 (P)
7. kolejka:
Start I Lublin – Stal Stalowa Wola 56:105 (P), Kadet Biała Podlaska – Start II Lublin 67:80 (W)
8. kolejka: Start II Lublin – Start I Lublin 67:57
9. kolejka: Siarka MOSiR Tarnobrzeg – Start I Lublin 73:53 (P), Pogoń Puławy – Start II Lublin 51:91 (W)
10. kolejka: Start I Lublin – Kadet Biała Podlaska 63:56 (W), Start II Lublin – Siarka MOSiR Tarnobrzeg 64:87 (P)

Ćwierćfinał mistrzostw Polski U-20 w Bydgoszczy: Novum/Astoria Bydgoszcz – Start Lublin 107:33 (P)MKKS Rybnik – Start Lublin 82:45 (P)Start Lublin – AGH Kraków 68:88 (P).

Junior (U-18)
1. kolejka: UKS Piątka Start Lublin – Sokół Łańcut 50:74 (P)
2. kolejka: Kuźnia Koszykówki SMS I Stalowa Wola – UKS Piątka Start Lublin 64:53 (P)
3. kolejka:
UKS Piątka Start Lublin – UKS Piątka Lublin 34:90 (P)
4. kolejka: Siarka MOSiR Tarnobrzeg – UKS Piątka Start Lublin 135:53 (P)
5. kolejka:
UKS Piątka Start Lublin – Stal Stalowa Wola 67:108 (P)
6. kolejka: Kadet Biała Podlaska – UKS Piątka Start Lublin 87:63 (P)
7. kolejka: UKS Piątka Start Lublin – Kuźnia Koszykówki SMS II Stalowa Wola 80:74 (W)
8. kolejka: Sokół Łańcut – UKS Piątka Start Lublin 63:61 (P)
9. kolejka: UKS Piątka Start Lublin – Kuźnia Koszykówki SMS I Stalowa Wola 69:84 (P)
10. kolejka: UKS Piątka Lublin – UKS Piątka Start Lublin 83:51 (P)
11. kolejka: UKS Piątka Start Lublin – Siarka MOSiR Tarnobrzeg 64:119 (P)
12. kolejka: Stal Stalowa Wola – UKS Piątka Start Lublin 109:52 (P)
13. kolejka: UKS Piątka Start Lublin – Kadet Biała Podlaska 59:66 (P)
14. kolejka: Kuźnia Koszykówki SMS II Stalowa Wola – UKS Piątka Start Lublin 53:65 (W)

Wyniki wszystkich spotkań oraz tabele poszczególnych rozgrywek można znaleźć pod linkiem http://podkarpackikosz.com.pl/wgid/rozgrywki-sezonu-201516/

HARMONOGRAM TRENINGÓW GRUP MŁODZIEŻOWYCH STARTU ORAZ TRENERZY ODPOWIEDZIALNI ZA POSZCZEGÓLNE GRUPY WIEKOWE
Junior starszy I (U-20) – Marek Miszczuk (509-817-006)
Wtorek 7.30-10.30 (hala przy ul. Piłsudskiego 22)
Środa 8.30-10.00 (hala MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4)
Czwartek 15.30-18.30 (hala przy ul. Piłsudskiego 22)
Piątek 8.30-10.00 (hala MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4)

Junior starszy II (U-20) – Rafał Ziemoląg (796-159-077)
Poniedziałek-piątek 20.30-22.00 (hala przy ul. Piłsudskiego 22)

Junior (U-18) – Bartłomiej Pietrzak (605-911-012)
Poniedziałek, wtorek, środa, piątek 15.30-17.00 (hala przy ul. Piłsudskiego 22)
Środa-czwartek 7.30-9.00 (hala przy ul. Piłsudskiego 22)

Młodzik (U-14) – Michał Wach (608-346-916)
Środa 17.00-18.30 (hala przy ul. Piłsudskiego 22)
Piątek 18.00-19.30 (sala SP 30 przy ul. Nałkowskich 110)

Żak (U-12) – Katarzyna Góral (505-930-146)
Czwartek 16.00-17.30 (sala SP 51 przy ul. Bursztynowej 22)
Sobota 9.30-11.00 (sala SP 51 przy ul. Bursztynowej 22)

Zobacz pozostałe aktualności

W Ventspils postęp był widoczny
11.12.2017

Drużyna TBV Startu U20 ma za sobą drugi turniej European Youth Basketball League w sezonie 2017/18

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz z mistrzami Polski!
10.12.2017

Zachęcamy do kupna wejściówek na starcie ze Stelmetem BC Zielona Góra, które odbędzie się 15 grudnia

Wyjazdowe przełamanie!
09.12.2017

Mamy to! TBV Start przywozi zwycięstwo z Sopotu, gdzie pokonał miejscowego Trefla 81:66

Zatrzymać rozpędzonych rywali
08.12.2017

W sobotę o godzinie 17 TBV Start rozpocznie mecz w sopockiej hali 100-lecia z tamtejszym Treflem

Sponsor Tytularny Partner Strategiczny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy