START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Zespół U20 zagra na Łotwie

W dniach 8-10 grudnia drużyna TBV Startu Lublin U20 będzie rywalizowała w kolejnym turnieju prestiżowych rozgrywek European Youth Basketball League.

Podopieczni Marka Zielińskiego pojechali do łotewskiego Ventspils, gdzie w ciągu dwóch dni rozegrają pięć spotkań. Czerwono-czarni zmierzą się kolejno ze swedzką ekipą BC Alvik Basket, estońskim BC Talinn Kalev, BG Luleå(Szwecja), rosyjskim Olimp 97 St. Petersburg oraz drużyną Georgia z gruzińskiego Tbilisi.

Lubelski zespół ma już za sobą jedną rundę zmagań w młodzieżowej Eurolidze w tym sezonie. Pod koniec września "Startowcy" również walczyli w Ventspils, lecz w pięciu meczach nie byli w stanie odnieść zwycięstwa. Wówczas nasza drużyna zmierzyła się z całkowicie odmienną piątką rywali, aniżeli w najbliższy weekend.

Przypomnijmy, że EYBL to cykl turniejów, podczas których dochodzi do konfrontacji zespołów z różnych państw Starego Kontynentu. W lidze uczestniczą zespoły z łącznie 28 krajów Europy. W poprzednim sezonie młodzieżowcy TBV Startu rywalizowali w kategorii do lat 17. W obecnych rozgrywkach występują w imprezach rangi "junior".

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy