Zabrakło kropki nad i...

Start Lublin po emocjonującej koncówce przegrał z Treflem Sopot 69:70. O zwycięstwie gości zadecydowało końcowe 20 sekund, w których sopocianie zdołali odrobić 4 punkty straty. Najpierw celną trójką popisał się Josip Bilinovac, a za chwilę równo z syreną trafił Anthony Ireland...

Czerwono-czarni źle weszli w spotkanie. Po 3 minutach było 8:2 dla gości i Trefl pierwszą kwartę również zakończył z 6 punktami przewagi (20:14). Start cały czas musiał gonić przeciwnika. W drugiej odsłonie udało się nawet wyjść na prowadzenie (27:26 po celnych wolnych Marko Popovicia), ale chociaż ostatecznie odrobiliśmy połowę strat, to i tak przyjezdni zeszli do szatni mając 3 oczka zapasu (37:34).

Po wyrównanej trzeciej ćwiartce (13:13), nasi koszykarze w ostatniej kwarcie wzięli się ostro do pracy. Mocniejsza defensywa oraz wielkie zaangażowanie i poświęcenie pozwoliły szybko wyjść na 54:52. Po akcji 2+1 Alana Czujkowskiego było 57:54, ale rywale nie dawali za wygraną. 59:56, 59:61, 63:61, 63:63, 65:63, 65:65 – tak zmieniał się wynik, co pokazuje, że żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi. Po 4 oczkach Marcina Salamonika wydawało się, że wydrzemy zwycięstwo. Było 69:65 i pozostawało 20,7 sekundy do końca meczu.

Wtedy najpierw za 3 trafił Bilinovac, a za moment Ireland wymusił błąd kroków Jana Grzelińskiego, a w ostatniej akcji zadał decydujący cios...

W kolejnym spotkaniu Start zagra także u siebie z Polfarmeksem Kutno (w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 18).

Start Lublin – Trefl Sopot 69:70 (14:20, 20:17, 13:13, 22:20)
Start: Salamonik 18 (2x3, 6 zb), Kellogg 14 (6 zb, 4 przechwyty), Popović 6 (3 przechwyty), Małecki 5 (1x3), Trojan – Grzeliński 10 (3 as), Jeftić 9 (8 zb, 2 bloki), Czujkowski 5 (6 zb, 2 bloki), Kowalski 2, Ciechociński.
Trefl: Ireland 28 (2x3, 5 zb, 3 as, 2 przechwyty), Bilinovac 19 (2x3, 3 zb, 2 przechwyty), Majok 9 (9 zb), Śmigielski 8 (4 zb, 3 przechwyty, 2 bloki), Kulka – Stefański 6 (7 zb), Dzierżak, S. Sikora, Dutkiewicz, Stefanik (4 zb, 2 przechwyty), Kolenda.
Sędziowali: Wojciech Liszka, Tomasz Trojanowski, Tomasz Trybalski.