PSZCZÓŁKA START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Występy Dziemby i Covingtona pod znakiem zapytania

Jest szansa, że w niedzielnym meczu z Treflem Sopot na boisko wybiegnie dwójka graczy, których lubelscy kibice nie mieli jeszcze okazji w tym sezonie oglądać. Do pełni zdrowia wrócił już Mateusz Dziemba, prawdopodobnie uda się też załatwić formalności związane z występem Nicka Covingtona, który we wtorek dołączył do naszej drużyny.

- Trenuję na pełnych obrotach z zespołem już od kilku dni. Nie wiem, czy dostanę jakiekolwiek minuty w meczu z Treflem, bo temat tego że mógłbym w ogóle zagrać "urodził" się raptem wczoraj - odnotowuje Dziemba. - Wiem jedno; przede mną wciąż mnóstwo pracy po tak długiej przerwie - dodaje.

Przypomnijmy, że Dziemba doznał kontuzji na zgrupowaniu kadry B w sierpniu ubiegłego roku. Okazało się, że uraz jest na tyle pechowy, że wymaga interwencji chirurgicznej. Do indywidualnych treningów rzucający obrońca powrócił jeszcze pod koniec listopada i już wtedy prognozy mówiły o powrocie na parkiet w połowie stycznia.

Covington z kolei dołączył do naszej ekipy zaledwie przed kilkoma dniami. We wtorek przyleciał do Polski i jeszcze tego samego dnia pojawił się w Lublinie na treningu. - Nie zdążyłem poznać jeszcze wszystkich chłopaków, ale wydaje mi się, że będę miał tu ciepłe przyjęcie i dobrze mi się będzie z tymi ludźmi grać. Mam również nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, abym mógł zadebiutować w nowej drużynie już w niedzielę - wyjawia 31-letni Amerykanin.

Zobacz pozostałe aktualności

Od soboty gramy bez publiczności
16.10.2020

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, od soboty 17 października wydarzenia sportowe w całym kraju będą odbywać się bez udziału publiczności.

Mistrzostwa Polski U18 za nami!
23.09.2020
Nawrot Śląsk Wrocław najlepszym zespołem do lat 18 w sezonie 2019/2020. 
Mistrzostwa Polski U-18 w Lublinie!
07.09.2020

W dniach 8 - 13 września 2020 roku dwanaście drużyn powalczy  o zwycięstwo W Mistrzostwach Polski U-18.

Nieudana inauguracja w Stargardzie. Pora na debiut Pszczółki w Hali Globus
28.08.2020

Już w środę (02.09) zagramy o pierwsze punkty z Polskim Cukrem Toruń!

Partner Główny Partner Główny Sponsor główny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy