Wygrana pojechała do Słupska

W meczu 27. kolejki obecnego sezonu nasza drużyna przegrała na własnym parkiecie z Icon Sea Czarnymi Słupsk. Dla Polskiego Cukru Startu było to dwunasta porażka w trwającej kampanii ORLEN Basket Ligi.

Początkowe minuty spotkania należały do czerwono-czarnych, ale w kolejnych fragmentach skuteczniejsi byli goście i to oni prowadzili po pierwszej kwarcie 27:17. Do przerwy podopieczni trenera Artura Gronka zdołali zniwelować część strat i schodzili do szatni, przegrywając 39:43.

Po zmianie stron lubelski zespół kilkukrotnie zbliżał się punktowo do przyjezdnych, ale ostatecznie zszedł z parkietu pokonany. Tym samym Jabril Durham i spółka zanotowali piątą domową przegraną w rozgrywkach.

Do końca zasadniczej części sezonu pozostały trzy kolejki. Następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy 13 kwietnia. Wówczas lublinianie zmierzą się w hali Globus z PGE Spójnią Stargard.

Polski Cukier Start Lublin - Icon Sea Czarni Słupsk 77:86 (17:27, 22:16, 18:20, 20:23)

Polski Cukier Start: O'Reilly 16, Durham 12, Gabrić 12, Szymkiewicz 12, Benson 11, Karolak 8, Wade 2, Put 2, Pelczar 2, Szymański

Icon Sea Czarni: Dziemba 27, Griciunas 16, Teague 14, Kohs 12, Caffey 9, Wójcik 4, Jankowski 2, Tomczak 2, Leończyk

Sędziowali: M. Proc, A. Wierzman, M. Krupiński