START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Wojtek Czerlonko na dłużej w TBV Starcie

Wojtek Czerlonko przedłużył swoją umowę z TBV Startem Lublin. 22-letni zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem na kolejne trzy sezony.

Skrzydłowy pochodzący z Trójmiasta ma już na koncie rok spędzony w czerwono-czarnych barwach. W minionych rozgrywkach Czerlonko zaliczył 31 występów w zespole trenera Davida Dedka, w których notował średnio ponad 11 minut na parkiecie oraz 2,7 punktu i 1,5 zbiórki.

- Od samego początku czułem się bardzo dobrze w lubelskim klubie i właściwie od dawna wydawało mi się, że przedłużenie mojego kontraktu jest tylko kwestią czasu – wyjawia Czerlonko. - Bardzo ucieszyło mnie to, że trener David Dedek szybko powiedział, że będzie mnie widział w składzie na kolejne sezony. Odpowiada mi perspektywa gry w klubie, który rozwija się z roku na rok. Jeszcze niedawno TBV Start walczył o utrzymanie, a w minionych rozgrywkach biliśmy się do ostatniej kolejki o play-offy. Kto wie, co będzie w przeciągu najbliższych lat. Poza tym, klub jest bardzo dobrze zorganizowany i kierowany, a trener ma ciekawą wizję i wie, co robi. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu – dodaje.

Czerlonko jest już ósmym zawodnikiem w kadrze TBV Startu na sezon 2018/2019. W lubelskim zespole będą występować także Marcin Dutkiewicz, Mateusz Dziemba, Michael Gospodarek, Paweł Kowalski, Uros Mirković, Bartłomiej Pelczar i Roman Szymański. Kolejnych transferów należy spodziewać się wkrótce.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy