START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Wilki Morskie ze Szczecina przyjeżdzają do Lublina! Pora na rewanż.

Po październikowej porażce w Szczecinie role się odwracają! Teraz to Czerwono-Czarni wcielą się w gospodarzy, a szczecinianie będą gośćmi w lubelskiej Hali Globus.

Do czasu 19. kolejki Energa Basket Ligi, podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa (obecnie prowadzeni przez Łukasza Biele) triumfowali 9 razy. Trzeba jednak zauważyć, że aż sześć z tych zwycięstw miało miejsce przed własną publicznością. Na wyjazdach Wilki w tym sezonie wygrały jedynie trzy mecze: z GTK, Śląskiem oraz "ostatnio" ze Stalą - 25 października. Od sukcesu w Ostrowie Wielkopolskim minęły więc trzy miesiące, a w tym czasie szczecinianie przegrali poza swoją halą aż 5 spotkań z rzędu.

Chcąc przerwać niechlubną passę i pozostawać w walce o play-offy, Wilki na pewno zmotywują się na sobotnie spotkanie. Dużą rolę w zespole trenera Budzinauskasa odgrywa Ben McCauley. Amerykański środkowy, mogący również grać na pozycji silnego skrzydłowego, niemal w każdym spotkaniu uzyskuje dwucyfrową liczbę zdobytych punktów. Notuje blisko 16 punktów na mecz, przy tym dokłada średnio 7.3 zbiórki. Z pozycji rozgrywającego wspiera go Dustin Ware rozdając średnio 5.8 asyst i trafiając trójki ze skutecznością 42.4%.

Dotychczas nasze drużyny mają taki sam bilans w 2020 roku (3-1). O tym kto zdobędzie czwarte zwycięstwo przekonamy się już w sobotę o 17:30.

Dołączajcie do wydarzenia! Bilety na to spotkanie wciąż dostępne tutaj. Sprzedaż stacjonarna trwa: - w siedzibie klubu, do piątku w godzinach 9-15 oraz w sklepach Media Markt
- A także: w dniu meczu kasy w hali Globus czynne: 1 kasa (od ul. Kazimierza Wielkiego 8) od godz. 15:00, dwie dodatkowe kasy od godz. 16:30

------------------------------------------------------------------------------

Mecz z Kingiem jest też dla nas okazją na trzecie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej pokonaliśmy HydroTruck Radom 94:78 oraz MKS Dąbrowa Górnicza 74:66. MVP naszej drużyny w tych spotkaniach zostawali kolejno: Jimmie Taylor oraz Tweety Carter.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy