START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Wilki Morskie ze Szczecina przyjeżdzają do Lublina! Pora na rewanż.

Po październikowej porażce w Szczecinie role się odwracają! Teraz to Czerwono-Czarni wcielą się w gospodarzy, a szczecinianie będą gośćmi w lubelskiej Hali Globus.

Do czasu 19. kolejki Energa Basket Ligi, podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa (obecnie prowadzeni przez Łukasza Biele) triumfowali 9 razy. Trzeba jednak zauważyć, że aż sześć z tych zwycięstw miało miejsce przed własną publicznością. Na wyjazdach Wilki w tym sezonie wygrały jedynie trzy mecze: z GTK, Śląskiem oraz "ostatnio" ze Stalą - 25 października. Od sukcesu w Ostrowie Wielkopolskim minęły więc trzy miesiące, a w tym czasie szczecinianie przegrali poza swoją halą aż 5 spotkań z rzędu.

Chcąc przerwać niechlubną passę i pozostawać w walce o play-offy, Wilki na pewno zmotywują się na sobotnie spotkanie. Dużą rolę w zespole trenera Budzinauskasa odgrywa Ben McCauley. Amerykański środkowy, mogący również grać na pozycji silnego skrzydłowego, niemal w każdym spotkaniu uzyskuje dwucyfrową liczbę zdobytych punktów. Notuje blisko 16 punktów na mecz, przy tym dokłada średnio 7.3 zbiórki. Z pozycji rozgrywającego wspiera go Dustin Ware rozdając średnio 5.8 asyst i trafiając trójki ze skutecznością 42.4%.

Dotychczas nasze drużyny mają taki sam bilans w 2020 roku (3-1). O tym kto zdobędzie czwarte zwycięstwo przekonamy się już w sobotę o 17:30.

Dołączajcie do wydarzenia! Bilety na to spotkanie wciąż dostępne tutaj. Sprzedaż stacjonarna trwa: - w siedzibie klubu, do piątku w godzinach 9-15 oraz w sklepach Media Markt
- A także: w dniu meczu kasy w hali Globus czynne: 1 kasa (od ul. Kazimierza Wielkiego 8) od godz. 15:00, dwie dodatkowe kasy od godz. 16:30

------------------------------------------------------------------------------

Mecz z Kingiem jest też dla nas okazją na trzecie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej pokonaliśmy HydroTruck Radom 94:78 oraz MKS Dąbrowa Górnicza 74:66. MVP naszej drużyny w tych spotkaniach zostawali kolejno: Jimmie Taylor oraz Tweety Carter.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy