START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Walczymy do końca

Dziś o godzinie 19 TBV Start Lublin zmierzy się w hali Globus z zespołem AZS Koszalin. Nasza drużyna może jeszcze zakwalifikować się do fazy play-off, ale do tego konieczne jest m.in. zwycięstwo nad rywalem z województwa zachodniopomorskiego.

Czerwono-czarni wiedzą jak pokonać akademików. Na początku stycznia zwyciężyli bowiem ekipę prowadzoną przez trenera Dragana Nikolicia w wyjazdowym starciu 89:85. Wygrana nie przyszła jednak łatwo i dlatego lublinianie spodziewają się kolejnego ciężkiego spotkania. - To nieobliczalny rywal. Każdy z zawodników tego zespołu może dobrze zagrać, spenetrować, rzucić. Co najmniej kilku graczy jest tam groźnych i trzeba się na to nastawić – uważa Mateusz Dziemba, rzucający TBV Startu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u jest Aleksandar Marelja. Serb notuje średnio 16,4 punktu oraz 6.60 zbiórki na mecz. Natomiast najlepiej punktującym Polakiem w szeregach koszalińskiej drużyny jest dobrze znany w Lublinie Jakub Dłoniak, który w poprzednim sezonie bronił czerwono-czarnych barw. 33-latek zdobywa 11,1 punktu na mecz, prezentując przy tym 40-procentową skuteczność zza łuku.

Koszalinianie mają na swoim koncie dwie porażki z rzędu. Natomiast "Startowcy" przystępują do dzisiej potyczki po bardzo dobrym, choć nieszczęśliwie zakończonym spotkaniu w Radomiu. - Taka porażka dodaje motywacji, dlatego bardzo chcemy wygrać najbliższe spotkania. Jeszcze przed meczem z Rosą wszystko w kontekście walki o play-offy zależało od nas. Natomiast teraz pozostały nam do rozegrania dwa mecze, które musimy wygrać, a potem czekać na pozytywne wieści z różnych miast. Nasza obecność w najlepszej ósemce jest uzależniona od innych zespołów, ale liczę na to, że wszystko ułoży się po naszej myśli, mimo, że szanse są nieduże. Nadal jesteśmy w grze i walczymy do końca – dodaje.

Bilety na mecz z AZS Koszalin można nabywać na stronie http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1054. Wejściówki są także dostępne w punktach STS – Zakłady Bukmacherskie oraz salonikach Empik. Od godziny 16 będzie również możliwość zakupu biletów w kasie nr 1 hali Globus. Pozostałe kasy zostaną uruchomione dwie godziny później.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy