Trefl minimalnie lepszy na Globusie

W zaległym meczu 17. kolejki obecnego sezonu nasza drużyna przegrała na własnym parkiecie z Treflem Sopot. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była to jedenasta porażka w bieżących rozgrywkach.

Po pierwszej kwarcie czerwono-czarni mieli na swoim koncie dziesięć punktów więcej od rywali, a aż cztery celne "trójki" rzucił Jakub Karolak. Później jednak goście odrobili część strat i "Startowcy" schodzili na dużą przerwę przy wyniku 45:43.

Po trzeciej partii na tablicy rezultatów widniał remis 68:68. Podczas ostatniej z ćwiartek przyjezdni odskoczyli już nawet na siedem oczek, ale czerwono-czarni do końcowej syreny walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie jednak minimalnie lepsza okazała się ekipa z Sopotu.

Polski Cukier Start Lublin - Trefl Sopot 84:85 (26:16, 19:27, 23:25, 16:17)

Polski Cukier Start: O'Reilly 29, Karolak 19, Benson 11, Wade 11, Durham 10, Pelczar 3, Szymkiewicz 1, Gabrić, Szymański

Trefl: Schenk 17, Groselle 15, Zyskowski 14, Van Vliet 13, Scruggs 9, Varadi 8, Barnes 5, Witliński 4, Best, Musiał

Sędziowali: Ł. Jankowski, M. Maliszewski, A. Krzemień