Szok w Tarnobrzegu

Czerwono-czarni ponieśli ósmą porażkę w trwającym sezonie Tauron Basket Ligi. Nasi zawodnicy przegrali z Siarką w Tarnobrzegu 73:85. – Druga kwarta (przegrana 18:32 – red.) przekreśliła nasze szanse – mówił po spotkaniu Grzegorz Małecki. – Jestem w szoku, że znowu tak fatalnie spisujemy się w jednej z kwart – dodał.

Początek meczu nie zapowiadał katastrofy, która miała miejsce w drugiej ćwiartce. Dobrze uregulowany celownik Roba Poole'a pozwolił szybko objąć prowadzenie 10:2 (Amerykanin w tym czasie rzucił trzy trójki). W połowie pierwszej odsłony po dwóch celnych rzutach osobistych Igora Chumakova (na zdjęciu) prowadziliśmy już 10 oczkami (14:4). Miejscowi zdołali zniwelować straty, jednak po 10 minutach wciąż wygrywaliśmy – 19:18.

W drugiej kwarcie na aż 32 punkty miejscowych, zdołaliśmy odpowiedzieć zaledwie 18 oczkami i Siarka objęła wyraźną przewagę. Po zmianie stron miejscowi jeszcze bardziej odskoczyli czerwono-czarnym (w szczytowym momencie przegrywaliśmy 23 punktami). Nasi zawodnicy odbijali się od ściany – w przenośni i dosłownie, bowiem Daniel Wall rozgrywał kapitalne zawody – w całym spotkaniu rzucił 19 punktów, a do tego dodał 7 zbiórek i 6 asyst.

W czwartej części mógł nas uratować tylko cud. Z 18 punktów deficytu udało się zejść do 11 oczek, ale później brakowało cierpliwości w rozgrywaniu akcji. Siarka pomimo ogromnej przewagi po 30 minutach, była jeszcze do ogrania – przy stanie 77:66 dla miejscowych pozostawało jeszcze ponad 5 minut gry, a dodatkowo mieliśmy dwa posiadania. Dwukrotnie jednak chybił Bartosz Ciechociński, a później zawodnicy z Tarnobrzega zdołali opanować nerwową sytuację, ostatecznie zwyciężając 85:73.

W kolejnym ligowym spotkaniu Start Lublin zagra ze Stelmetem BC Zielona Góra. Mistrza kraju podejmiemy na Globusie w niedzielę, 13 grudnia. Początek meczu o godzinie 18. Z kolei we wtorek zagramy z Legią Warszawa w Meczu Słodkich Serc (początek w hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich o godzinie 18; biletem wstępu są słodycze, a gramy w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę").

Siarka Tarnobrzeg – Start Lublin 85:73 (18:19, 32:18, 24:19, 11:17)
Siarka: Wall 19 (1x3, 7 zb, 6 as), Bell 12 (8 zb, 3 przechwyty), Harris 11 (3x3), Patoka 10 (6 zb), Robbins 10 (10 zb, 6 bloków) – Zalewski 15 (3x3), Pandura 6 (2x3), Strzelecki 2.
Start: Chumakov 15 (7 zb, 2 bloki), Kellogg 12 (1x3, 4 as, 4 zb, 2 przechwyty), Poole 12 (4x3, 7 zb), Małecki 8, Salamonik 2 – Ciechociński 10 (2x3, 2 bloki), Czujkowski 8 (1x3, 5 zb), Grzeliński 4, Trojan 2, Kowalski.
Sędziowali: Marek Ćmikiewicz, Dariusz Lenczowski, Tomasz Trojanowski.

Michał Krasuski: Czekałem na ten dzień naprawdę długo