Siatka "płonęła"...

Koszykarze Startu Lublin przegrali z King Wilkami Morskimi w Szczecinie 70:121. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie doskonałą skutecznością, zwłaszcza w rzutach za 3 w pierwszej połowie, kiedy trafili 10 z 11 rzutów i wypracowali ponad 30-punktową przewagę.

Zawodnicy ze Szczecina w całym spotkaniu rzucili łącznie 16 trójek (64% skuteczności). Po 26 minutach miejscowi na 14 prób za 3 pomylili się raptem raz (!). Siatka w naszym koszu wręcz „płonęła” po kolejnych trafionych rzutach Wilków Morskich.

Rywale prowadzili od początku spotkania. Szybko zrobiło się 7:0, ale niespełna 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty przegrywaliśmy zaledwie 14:18. Niestety, kolejne 18 punktów z rzędu miejscowych odebrały nam nadzieję na wywiezienie korzystnego rezultatu z północy Polski. Pierwszą połowę przegraliśmy 33:69.

Po zmianie stron przewaga gospodarzy nie była już tak przygniatająca, ale w zupełności wystarczyła aby dowieźć dwa punkty do końcowej syreny. Na dodatek szybko musieliśmy sobie radzić bez Jarosława Trojana, który opuścił parkiet za 5 fauli. Ławka rezerwowych była tym razem krótsza – co prawda do składu wrócił Marcin Salamonik, jednak w Lublinie zostali Bartosz Ciechociński i Adam Myśliwiec, którzy pomogli w wygranej 77:76 drugiej drużyny nad liderem drugiej ligi, zespołem KS Księżak Łowicz. Tym samym rezerwy zapewniły sobie miejsce w ósemce po sezonie zasadniczym i awans do rozgrywek ply-off.

Przed kolejnym starciem w Tauron Basket Lidze znowu wybierzemy się na północ kraju – tym razem zagramy z Energą Czarnymi Słupsk (12 marca o godzinie 18).

King Wilki Morskie Szczecin – Start Lublin 121:70 (31:14, 38:19, 25:17, 27:20)
King Wilki Morskie: Majewski 16 (2x3, 5 as), Robinson 10 (1x3, 5 as, 4 przechwyty), Leończyk 9 (1x3), Gaines 7 (1x3), Galdikas 4 (7 zb) – Nowakowski 18 (6x3), Kikowski 17 (3x3, 4 zb, 4 as), Nikolić 15 (6 zb), Aiken 12 (1x3, 7 zb), Brown 8 (7 as), Majcherek 5 (1x3, 3 as), Garbacz.
Start: Małecki 14 (5 as, 2 przechwyty), Kowalski 7 (1x3), Trojan 5 (3 zb), Kellogg 3 (1x3), Popović – Jeftić 16 (7 zb), Grzeliński 10 (5 as), Czujkowski 8 (2x3), Salamonik 7 (1x3), Hałas.
Sędziowali: Dariusz Włodkowski, Cezary Nowicki, Radosław Szagun.