START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Są w najlepszej ósemce w Polsce

Z radością informujemy, że drużyna TBV Startu Lublin do lat 14 awansowała do turnieju finałowego o mistrzostwo Polski! Podczas minionego weekendu czerwono-czarni rywalizowali w półfinałach w Radomiu, gdzie w trzech meczach zanotowali dwa zwycięstwa i porażkę. Podopieczni duetu trenerskiego Marcin Ciećko-Wojciech Paszek pokonali TSK Roś Pisz oraz Exact System Śląsk Wrocław, a także ulegli MKS Piotrówce Radom. Taki bilans zapewnił naszemu zespołowi miejsce w finałach.

- Turniej był bardzo ciężki – przyznaje Marcin Ciećko, trener TBV Startu U14. - Niezależnie od tego, czy gramy ćwierćfinały czy półfinały to założenie jest takie, żeby koniecznie zwyciężyć w pierwszym meczu. Wtedy można mieć ewentualny margines bezpieczeństwa w przypadku porażki w którymś z następnych spotkań. Dlatego niesamowicie zależało nam na pokonaniu TSK Roś Pisz. Oczywiście, chcieliśmy również wygrać z MKS Piotrówką. Jak ktoś spojrzy na końcowy wynik i zobaczy tylko suche cyfry, to naprawdę nie odzwierciedla tego, co nasi chłopcy w tym meczu zrobili. Biliśmy się do końca, a rywale zagrali super mecz i w czwartej kwarcie znaleźli antidotum na naszą obronę. Poza tym, zaszwankowały u nas rzuty wolne. Przed ostatnią konfrontacją wszyscy byliśmy gotowi do walki. Ogromne podziękowania dla Wojtka Paszka, który prowadził zespół w tym meczu samodzielnie. Ja nie mogłem być obecny z uwagi na uroczystości rodzinne. Na szczęście, udało się wprowadzić drużynę do najlepszej ósemki, po raz drugi w mojej karierze. Bardzo dziękuję przedstawicielom naszego klubu, od którychw tym sezonie otrzymywałem wszystko, o co prosiłem dla chłopaków z naszego zespołu. Wyjazdy, turnieje i środki finansowe oraz relacje na linii klub-sztab szkoleniowy-zawodnicy-rodzice – te wszystkie ogniwa umiejętnie się ze sobą spięły i zazębiły. I dzięki temu jesteśmy w ścisłym finale. Cieszy również fakt, że coraz bardziej ludzie w Polsce zaczynają doceniać renomę oraz siłę TBV Startu Lublin i to widać. Wielu obserwatorów chwaliło zwłaszcza grę obronną naszej drużyny, widząc, że potrafimy harować na całym boisku przez większość meczu – dodaje szkoleniowiec.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW:

TBV START LUBLIN - TSK ROŚ PISZ 60:43 (19:10, 13:9, 14:12, 14:12)
Punkty dla TBV Startu: Grzesiak 15, Wachowicz 11, Woch 10, Szalak 6, Padrak 3, Jabłoniec 2, Kudelski 2, Tyburek 1, Borysiuk 0, Kutnik 0, Czarnota 0

MKS PIOTRÓWKA RADOM - TBV START LUBLIN 71:53 (18:13, 15:18, 17:16, 21:6) 
Punkty dla TBV Startu: Grzesiak 16, Głąb 9, Jabłoniec 8, Wachowicz 6, Tyburek 6, Padrak 6, Szalak 1, Woch 1, Kudelski 0, Borysiuk 0, Kutnik 0, Czarnota 0

TBV START LUBLIN - EXACT SYSTEM ŚLĄSK WROCŁAW 61:43 (19:12, 16:16, 11:8, 15:7)
Punkty dla TBV Startu: Grzesiak 31, Wachowicz 12, Tyburek 9, Woch 3, Szalak 2, Jabłoniec 2, Kudelski 2, Głąb 0, Padrak 0, Kutnik 0, Borysiuk 0, Czarnota 0

Finały mistrzostw Polski U14 odbędą się w dniach 13-17 czerwca w Radomiu. Więcej szczegółów tej imprezy poznamy wkrótce.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy