Rywal nr 4 – MKS Dąbrowa Górnicza

Do Lublina tym razem przyjeżdża zespół, który po udanym okresie przygotowawczym, w Tauron Basket Lidze nie odniósł jeszcze w tym sezonie zwycięstwa. MKS Dąbrowa Górnicza ma ambicje gry w playoffach, jednak czerwono-czarni mają rachunki do wyrównania – chcą wziąć rewanż za dwie sparingowe porażki przed startem rozgrywek. Początek spotkania na Globusie w niedzielę o godzinie 18.

MKS pokonał naszą drużynę podczas turnieju w Tarnobrzegu (84:70) oraz w imprezie na własnym parkiecie (74:62 w finale). W obu meczach punktowo najlepiej z naszych wypadł Jarosław Trojan (odpowiednio 22 i 17 oczek). Wtedy jeszcze nie musiał pod koszem rywalizować z Ericem Williamsem, który w Lublinie może zadebiutować w barwach drużyny z Dąbrowy Górniczej.

Przedsezonowy bilans 9-2 naszego niedzielnego rywala robi wrażenie (na rozkładzie MKS miał m.in. Stelmet Zielona Góra i Rosę Radom), jednak w lidze podopieczni Wojciecha Wieczorka zanotowali falstart – przegrali bowiem z Polfarmeksem Kutno (51:57) i Polskim Cukrem Toruń (94:96 po dwóch dogrywkach). W Lublinie będą mocno zmotywowani, żeby się przełamać, jednak wiąże się to również z nieco większa presją. Start z kolei zagra o drugą wygraną w sezonie, drugą na Globusie, który – mamy nadzieję i na co liczą fani czerwono-czarnych – stanie się twierdzą, w której każdemu będzie trudno o komplet punktów.

Najważniejszym polskim zawodnikiem MKS jest 31-letni Jakub Dłoniak (na zdjęciu z piłką). W spotkaniu z Polfarmeksem był najlepszym strzelcem drużyny (12 pkt), a przeciwko ekipie z Torunia miał 18 oczek. W tym drugim starciu lepiej wypadli tylko Amerykanie – Rashaun Broadus (27 pkt) i Sam Dower (25). Oprócz wspomnianego wcześniej Williamsa, zagraniczny skład dąbrowian zamyka Todd O’Brien. Warto również zwrócić uwagę na doświadczonych Pawła Zmarlaka oraz Przemysława Szymańskiego czy młodszych Piotra Pamułę i Marcina Piechowicza.

W poprzednim sezonie wygraliśmy z MKS u siebie (80:74, w rewanżu było 104:95 dla przeciwnika), ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Jeszcze do 32. minuty to przyjezdni prowadzili, ale ostatnia kwarta wygrana 25:15 pozwoliła sięgnąć po sukces. Oby tym razem scenariusz niedzielnego spotkania również miał szczęśliwe zakończenie.