START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Rosa Radom: drużyna, która odzyskała pewność siebie

Rosa Radom długo się rozkręcała w tym sezonie. Wpływ na to miało wiele czynników, z zawirowaniami wokół składu na czele. W końcu jednak radomianie złapali swój rytm, odzyskali pewność siebie i zaczęli seryjnie wygrywać. Dodatkowo Rosa będzie wyjątkowo zmotywowana po tym, jak TBV Start niespodziewanie pokonał ją w Lublinie.

GWIAZDA:

Czołowymi strzelcami Rosy są gracze, których... już nie ma składzie radomskiej ekipy. Jordan Callahan i Tyrone Brazelton pożegnali się jakiś czas temu z zespołem. Liderem w kategorii punktów wśród aktywnych graczy jest Michał Sokołowski (śr. 12,5). Jest także czołowym zbierającym zespołu ze średnią 5,9.

DRUGI SZEREG:

Świetnie w radomski zespół wkomponował się Ryan Harrow, który notuje przeciętnie 12 oczek na mecz. Solidne wsparcie co mecz daje także Darnell Jackson, najlepszy zbierający drużyny (śr. 6 zbiórek).

FORMA:

Rosa wygrała dziewięć z ostatnich dziesięciu spotkań. Jedyna porażka w tej serii była bardzo pechowa, bo zaledwie jednym punktem (z Energą Czarnymi Słupsk). W tym roku radomianie przegrali zaledwie trzy razy (z PGE Turowem Zgorzelec, BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski oraz Stelmetem BC Zielona Góra), a wśród pokonanych przez nich drużyn znalazł się m.in. świeżo upieczony lider tabeli Anwil Włocławek.

SZANSE:

Bukmacherzy zdecydowanie wskazują na triumf gospodarzy. Kurs na ich zwycięstwo waha się w okolicach 1,10. Wygrana TBV Startu natomiast jest wyceniana na 4,9-5. Eksperci szacują, że Rosa zwycięży różnicą 9-10 oczek.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy