START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Rosa Radom: drużyna, która odzyskała pewność siebie

Rosa Radom długo się rozkręcała w tym sezonie. Wpływ na to miało wiele czynników, z zawirowaniami wokół składu na czele. W końcu jednak radomianie złapali swój rytm, odzyskali pewność siebie i zaczęli seryjnie wygrywać. Dodatkowo Rosa będzie wyjątkowo zmotywowana po tym, jak TBV Start niespodziewanie pokonał ją w Lublinie.

GWIAZDA:

Czołowymi strzelcami Rosy są gracze, których... już nie ma składzie radomskiej ekipy. Jordan Callahan i Tyrone Brazelton pożegnali się jakiś czas temu z zespołem. Liderem w kategorii punktów wśród aktywnych graczy jest Michał Sokołowski (śr. 12,5). Jest także czołowym zbierającym zespołu ze średnią 5,9.

DRUGI SZEREG:

Świetnie w radomski zespół wkomponował się Ryan Harrow, który notuje przeciętnie 12 oczek na mecz. Solidne wsparcie co mecz daje także Darnell Jackson, najlepszy zbierający drużyny (śr. 6 zbiórek).

FORMA:

Rosa wygrała dziewięć z ostatnich dziesięciu spotkań. Jedyna porażka w tej serii była bardzo pechowa, bo zaledwie jednym punktem (z Energą Czarnymi Słupsk). W tym roku radomianie przegrali zaledwie trzy razy (z PGE Turowem Zgorzelec, BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski oraz Stelmetem BC Zielona Góra), a wśród pokonanych przez nich drużyn znalazł się m.in. świeżo upieczony lider tabeli Anwil Włocławek.

SZANSE:

Bukmacherzy zdecydowanie wskazują na triumf gospodarzy. Kurs na ich zwycięstwo waha się w okolicach 1,10. Wygrana TBV Startu natomiast jest wyceniana na 4,9-5. Eksperci szacują, że Rosa zwycięży różnicą 9-10 oczek.

Zobacz pozostałe aktualności

II Memoriał Karola Gutkowskiego - pierwszy sprawdzian przed sezonem 2020/2021 za nami
09.08.2020

W dniach 7 i 8 sierpnia mierzyliśmy się z zespołami z Bydgoszczy i Radomia

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy