Przerwa od Energa Basket Ligi? Czas na Suzuki Puchar Polski!

W tegorocznej edycji Suzuki Pucharu Polski udział weźmie siedem najlepszych drużyn Energa Basket Ligi okupujących najwyższe lokaty na półmetku sezonu oraz gospodarz - Legia Warszawa.

Naprzeciw stołecznej drużyny staną koszykarze HydroTruck'a Radom. Aktualnie podopieczni Roberta Witki są na 10 pozycji w ligowej tabeli, a legioniści na 15. To te zespoły rozpoczną ćwierćfinałową rywalizację SPP w czwartek o godzinie 18:00. Po meczu otwarcia nadejdzie to, na co czekają wszyscy lubelscy kibice koszykówki.

O 20:30, Start Lublin zmierzy się z Anwilem Włocławek. Los sprawił, że Rottweilery będą miały okazję zrewanżować się nam za porażkę w pierwszej części sezonu EBL wcześniej, niż w drugiej połowie ligowych rozgrywek. Siódmego grudnia niesamowity okazał się Brynton Lemar, który zdobył 27 "oczek" (66.7% z gry) i 11 asyst, i poprowadził Czerwono-Czarnych do zwycięstwa przed własną publicznością. Nie brakowało mu jednak wsparcia od kolegów z drużyny, bo jeszcze czterech innych naszych zawodników odnotowało dwucyfrowy dorobek punktowy (Taylor, Jeszke, Dziemba, Carter). Świetne przygotowanie do meczu z Mistrzem Polski oraz determinacja na przestrzeni 40 minut pozwoliła znaleźć nam sposób na Anwil. Od tamtej pory jednak nieco zmieniło się w szeregach naszych rywali. Drużynę z Włocławka opuścił jeden z najlepszych rzucających - Tony Wroten (12.1ppg), a w jego miejsce pojawił się nowy amerykański shooter - Mckenzie Moore. W swoim debiutanckim spotkaniu przeciwko Treflowi Sopot odnotował 16 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty. W naszym pojedynku w ramach SPP na pewno będzie on tajną bronią trenera Igora Milicica, ale walką i zaangażowaniem zamierzamy ją stłamsić. Czy to się uda? Dowiemy się po 40 minutach zażartej walki transmitowanej na kanale Polsatu Sport.