START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Przegrywamy w Ostrowie Wielkopolskim

W wyjazdowym meczu 6. kolejki sezonu 2017/18 nasz zespół musiał uznać wyższość BM Slam Stali, czyli brązowych medalistów poprzednich rozgrywek.

W początkowych fragmentach spotkania lepiej prezentowali się czerwono-czarni. Lublinianie zbierali sporo piłek w ataku, szybko przechodzili z obrony do ataku i byli skuteczniejsi. Później jednak właściwy rytm złapali gospodarze i to oni prowadzili po pierwszych 10 minutach.

W trakcie drugiej kwarty ostrowianie odskoczyli punktowo naszej drużynie i w pewnym momencie mieli nawet 13 punktów przewagi. "Startowcy" starali się gonić rywali i ostatecznie do przerwy przegrywali różnicą ośmiu oczek. W pierwszej połowie najwięcej krwi napsuli czerwono-czarnym Jure Škifić oraz wchodzący z ławki Tomasz Ochońko i Grzegorz Surmacz.

Z kolei w naszych szeregach najskuteczniejszy był autor trzech celnych "trójek" – James Washington. Problemy w ataku miał natomiast Chavaughn Lewis. Ogółem, skuteczność na poziomie 27% z gry po dwóch kwartach to był rezultat, który nie satysfakcjonował nikogo z lubelskiego zespołu.

Po zmianie stron inicjatywa nadal była głównie po stronie gospodarzy. Podopieczni Emila Rajkovicia długo kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Jednak w ostatnich fragmentach trzeciej kwarty czerwono-czarni odrobili część strat, a po rzucie Wojtka Czerlonki w samej końcówce tej odsłony przewaga miejscowych zmalała do siedmiu punktów. Po przerwie wreszcie przebudził się Chavaughn Lewis, który do tej pory był raczej niewidoczny. Natomiast wraz z rozwojem gry w drugiej połowie Amerykanin prezentował się coraz lepiej, zarówno w obronie, jak i w ofensywie.

Po trzech minutach ostatniej kwarty agresywnie i zespołowo grający lublinianie zbliżyli się do rywali już na pięć oczek. Niestety, 90 sekund później żółto-niebiescy ponownie mieli przewagę dziesięciu punktów. Pomimo ambitnej postawy TBV Startu, ostrowianie zdołali utrzymać prowadzenie już do końcowej syreny.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – TBV Start Lublin 81:63 (23:16, 16:15, 16:17, 26:15)

BM Slam Stal: Škifić 13, Johnson 11, Chyliński 10, Ochońko 9, Notice 7, Surmacz 7, Łapeta 6, Kostrzewski 6, Łukasiak 6, Majewski 3, Kierlewicz 3.

TBV Start: Washington 17, Lewis 11, Dutkiewicz 9, Dziemba 8, Mirković 4, Szymański 4, Reynolds 4, Czerlonko 4, Gospodarek 2, Ciechociński 0, Pelczar 0.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy