Przegrana po emocjonującej walce

W meczu 29. kolejki obecnego sezonu nasza drużyna uległa na wyjeździe Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski. Dla Polskiego Cukru Startu była to trzynasta porażka w trwającej kampanii ORLEN Basket Ligi.

Pierwsza kwarta spotkania zakończyła się remisem, a obie drużyny przeplatały lepsze fragmenty z nieco gorszymi. Pod koniec drugiej odsłony rywale odskoczyli punktowo i na przerwę zeszli z prowadzeniem 56:43.

Po zmianie stron czerwono-czarni byli w stanie dość szybko zniwelować dystans, po czym "Stalówka" znów zbudowała przewagę. Przed ostatnią ćwiartką miejscowi prowadzili 80:65, ale nasz zespół znów znacząco zbliżył się do ostrowian. Ostatecznie, po emocjonującej i pełnej walki końcówce zwycięstwo zostało w Wielkopolsce.

Następne spotkanie czeka czerwono-czarnych w sobotę, 27 kwietnia. Tego dnia zapraszamy do hali Globus na konfrontację z warszawską Legią. Bilety na nadchodzący mecz są dostępne TUTAJ.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)

Arged BM Stal: Silins 18, Chatman 15, Sulima 13, Gielo 12, Beliauskas 11, Skele 10, Brembly 9, Djurisić 6, Chyliński 2, Sewioł

Polski Cukier Start: Durham 22, O'Reilly 17, Benson 17, Gabrić 15, Karolak 10, Wade 8, Krasuski 2, Pelczar 2, Put, Szymański

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Tomasz Szczurewski, Paulina Gajdosz