START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Przed nami ostatni mecz w roku

TBV Start Lublin nie zwalnia tempa w Polskiej Lidze Koszykówki i już w sobotę, 30 grudnia zagra w kolejnym meczu w hali Globus. Tym razem, czerwono-czarni podejmą wicelidera tabeli, MKS Dąbrowa Górnicza.

Ekipa z Dąbrowy Górniczej przyjedzie do Lublina opromieniona ośmioma zwycięstwami z rzędu. Podopieczni Jacka Winnickiego po raz ostatni przegrali w lidze 28 października w Starogardzie Gdańskim. Od tamtej pory zanotowali pięć triumfów u siebie i trzy wyjazdowe. Aktualnie, MKS ma na swoim koncie 24 punkty wywalczone w 13 rozegranych meczach, podobnie jak przewodzący ligowemu zestawieniu Anwil Włocławek.

Liderem dąbrowian jest D.J. Shelton. 26-letni podkoszowy z USA notuje średnio 17,8 pkt oraz 10,6 zbiórki na mecz. Dwucyfrową liczbę oczek rzucają zazwyczaj także rozgrywający Aaron Broussard oraz występujący na pozycjach "2" i "3" Bartłomiej Wołoszyn.

- MKS ma świetną serię, ale to nie jest tak, że gramy z zespołem, z którym nie można wygrać – zauważa Marcin Dutkiewicz, skrzydłowy TBV Startu. - Każdego rywala można pokonać, co udowodniliśmy chociażby zwyciężając u siebie z mistrza Polski – dodaje.

Lublinianie dwukrotnie mierzyli się z zespołem z Dąbrowy Górniczej w okresie przygotowawczym przed trwającym sezonem. Na początku września czerwono-czarni pokonali na wyjeździe MKS po bardzo zaciętym widowisku 78:74. Natomiast dwa tygodnie później, podczas Memoriału Zdzisława Niedzieli w hali Globus lepsi okazali się przeciwnicy, którzy wygrali 86:69. Nasz zespół był wówczas osłabiony brakiem kontuzjowanego Jamesa Washingtona, a rywale zwyciężyli każdą z kwart i byli bardzo dobrze dysponowani.

- Fajnie byłoby wyrównać rachunki, choć wiadomo, że okres przygotowawczy a liga to zupełnie inne historie. MKS ma bardzo wyrównany skład, z około dziesięcioma zawodnikami robiącymi różnicę, którzy są gotowi do grania. Dlatego musimy być przygotowani na nich od pierwszego do ostatniego momentu meczu – twierdzi Dutkiewicz.

TBV Start również przystąpi do najbliższej potyczki w dobrych nastrojach. W minioną środę czerwono-czarni pokonali u siebie Rosę Radom, choć do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka. - Bardzo dziękujemy kibicom, którzy odeszli od stołów i przyszli nas dopingować. To oni nas ponieśli do ostatniego zwycięstwa, będąc bardzo ważnym wsparciem w tym pełnym dramaturgii meczu. My na boisku pokazaliśmy charakter i wolę walki. Daliśmy sobie co prawda rzucić dużo punktów, ale na szczęście byliśmy lepsi o jedną czy dwie akcje od rywali – ocenia popularny "Zielony".

Nasza drużyna ma na swoim koncie cztery zwycięstwa z rzędu. Od powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, "Startowcy" nie mieli jeszcze takiej serii. - W ostatnich czterech meczach graliśmy wyłącznie z zespołami, które były w tabeli notowane wyżej od nas. Nie wiem, czy to jakiś czar, że gramy lepiej z teoretycznymi faworytami, czy po prostu złapaliśmy obecnie tak dobrą formę. Może jedno i drugie? Jeszcze kilka tygodni temu mieliśmy bilans 3-6 i byliśmy na 13 miejscu w tabeli. Teraz wszystko wygląda lepiej. Pozbieraliśmy się jako zespół, wyszliśmy z małego dołka i widać, że nasza praca przynosi efekty. Obecnie gramy dobrze. Nie super, ale dobrze. Trzeba to podtrzymać. Nie ma dużo czasu na regeneracje i przygotowanie do sobotniego meczu, ale niejednokrotnie już powtarzałem, że lepiej jest grać niż trenować – kończy Dutkiewicz.

Konfrontacja z MKS Dąbrowa Górnicza rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.40 w hali Globus. Bilety można kupić tutaj: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/920 . W dniu meczu będzie można nabyć również bilety w kasach hali Globus. Kasa nr 1 (od ul. Kazimierza Wielkiego 8) zostanie otwarta o godzinie 16:30, a pozostałe kasy będą uruchomione trzy godziny później.

Gorąco zachęcamy do przyjścia na mecz i głośnego dopingowania TBV Startu w ostatnim tegorocznym starciu. Kolejna okazja, by zobaczyć naszych koszykarzy grających w Lublinie będzie dopiero 19 stycznia.

Zobacz pozostałe aktualności

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już jutro!
12.08.2020

W dniach 14-15.08.2020 zostaną rozegrane cztery mecze towarzyskie w Hali Globus

Zbliża się "Lato w mieście" z koszykarzami Startu Lublin
11.08.2020

Otwarty trening z naszymi zawodnikami dedykowany dzieciom i młodzieży już 28 sierpnia!

II Memoriał Karola Gutkowskiego - pierwszy sprawdzian przed sezonem 2020/2021 za nami
09.08.2020

W dniach 7 i 8 sierpnia mierzyliśmy się z zespołami z Bydgoszczy i Radomia

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy