POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Porażka z mistrzem Polski

W ostatnim marcowym meczu TBV Startu w obecnym sezonie Energa Basket Ligi, lubelscy koszykarze przegrali na wyjeździe ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra.

Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem naszego zespołu. Lublinianie prezentowali się na parkiecie mistrzów Polski z bardzo dobrej strony. Podopieczni trenera Davida Dedka oddali cztery celne rzuty z dystansu, skutecznie bronili i byli bardzo skoncentrowani. Czerwono-czarni prowadzili już nawet różnicą sześciu punktów, ale ostatecznie gospodarze zbliżyli się na dystans dwóch oczek.

Jednak w kolejnej odsłonie miejscowi grali zdecydowanie lepszą koszykówkę. Zielonogórzanie zdobyli sporo punktów po szybkich atakach, nieco skuteczniej walczyli na tablicach, a ich rezerwowi rzucali więcej oczek. Trudny do upilnowania przed dużą przerwą był zwłaszcza Martynas Gecevicius, który w trakcie 20 minut zanotował 14 punktów, czterokrotnie trafiając przy tym zza łuku. Ogółem, ekipa trenowana przez Andreja Urlepa wygrała tę kwartę dziesięcioma oczkami, dzięki czemu schodziła do szatni prowadząc 45:37.

Po zmianie stron „Startowcy” długo nie mogli odnaleźć właściwego rytmu. Natomiast miejscowi skutecznie wykańczali akcję za akcją i bardzo szybko odskoczyli lublinianom punktowo. Po trzech minutach trzeciej kwarty czerwono-czarni przegrywali już 37:56. Kibice Stelmetu cieszyli się z serii punktowej 13:0 i pełnej kontroli wydarzeń na boisku, a trener Dedek szukał nowych rozwiązań personalnych, by zniwelować straty. Nasz zespół przełamał strzelecką niemoc i znów zbliżył się do rywali na 10 oczek, ale po 30 minutach przegrywał 53:73.

W ostatniej partii biało-zieloni spokojnie kontrolowali spotkanie i w pewnym stylu dowieźli zwycięstwo do końca. Natomiast lublinianie już skupiają się na kolejnym rywalu, jakim będzie Anwil Włocławek.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – TBV Start Lublin 94:72 (20:22, 25:15, 28:16, 21:19)

Stelmet: Dragicević 20, Gecevicius 18, Koszarek 15, Kelati 15, Murić 13, Hrycaniuk 4, Mokros 3, Savović 3, Zamojski 3, Hernandez 0

TBV Start: Mirković 19, Washington 11, Dutkiewicz 10, Gospodarek 9, Lewis 8, Czerlonko 5, Reynolds 4, Kowalski 3,  Zalewski 2, Szymański 1, Ciechociński 0, Pelczar 0