START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Porażka w Szczecinie

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko wypracowali sobie lekką przewagę. Szczecinianie skutecznie neutralizowali Chavaughna Lewisa, zmuszali naszą drużynę do błędów i grali szybko w ataku. Dzięki temu potrafili odskoczyć czerwono-czarnym nawet na 8 punktów. Lublinianie wraz z każdą kolejną minutą prezentowali się coraz lepiej i potrafili zmniejszyć stratę nawet do dwóch oczek, ale ostatecznie po pierwszej kwarcie przegrywali 14:19.

W drugiej odsłonie na boisku było przede wszystkim dużo agresywnej obrony i walki oraz fauli z obu stron. Dobrze przekonał się o tym Chavaughn Lewis, który ucierpiał w jednym ze starć i leżał przez dłuższą chwilę na parkiecie. Na szczęście jednak, Amerykanin mógł po kilku minutach powrócić do gry i szybko stał się najskuteczniejszym graczem TBV Startu w pierwszej połowie. W tej części gry lublinianie prezentowali się dużo lepiej niż w trakcie początkowych 10 minut. Podopieczni trenera Davida Dedka zdołali dogonić przeciwników, a także wyjść na prowadzenie, jednak do przerwy to King wygrywał 41:39.

Po zmianie stron, kibice zgromadzeni w szczecińskiej Netto Arenie znów oglądali zacięty bój. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu lub minimalnej przewagi gospodarzy. W tej ćwiartce spotkania miejscowi zaczęli dominować w statystyce zbiórek, natomiast nasza drużyna przez cały mecz imponowała dużo większą skutecznych rzutów z dystansu.

Po 30 minutach King prowadził 65:61. Taki rezultat zwiastował emocjonującą czwartą partię. W niej szczecinianie szybko odskoczyli na bezpieczny dystans i cały czas utrzymywali przewagę kilku oczek. Czerwono-czarni mogli zbliżyć się do rywali, ale szwankowała nieco ich skuteczność, zwłaszcza z rzutów wolnych. Natomiast miejscowi złapali odpowiedni rytm i zdołali pokonać lubelski zespół po raz drugi w tym sezonie.

Chavaughn Lewis i spółka będą mieli okazję do poprawienia sobie nastrojów już w najbliższą niedzielę, 25 marca, gdy podejmą w hali Globus ekipę Trefla Sopot.

King Szczecin – TBV Start Lublin 84:76 (19:14, 22:25, 24:22, 19:15)

King: Jogela 21, Kikowski 14, Kowalczyk 12, Medlock 12, Diduszko 11, Harris 6, , Paliukenas 6, Benjamin 2

TBV Start: Washington 19, Lewis 14, Mirković 10, Dziemba 9, Reynolds 8, Gospodarek 7, Szymański 5, Ciechociński 4, Dutkiewicz 0

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy