POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Porażka w Gliwicach

TBV Start Lublin przegrał w hali ligowego beniaminka ze Śląska. Dla lublinian była to siódma wyjazdowa porażka w obecnym sezonie.

Mecz rozpoczął się dla czerwono-czarnych bardzo dobrze. Podopieczni trenera Davida Dedka umiejętnie bronili dostępu do swojego kosza, a także wykorzystywali błędy oraz nieskuteczność rywali. Dzięki temu po trzech minutach gry prowadzili 7:2. W trakcie kolejnych 180 sekund przewaga lublinian wzrosła już nawet do 11 punktów, lecz później gospodarze zabrali się do odrabiania strat. "Startowcy" nie kontrolowali już w pełni przebiegu wydarzeń na parkiecie, ale po pierwszej kwarcie mieli siedem oczek zaliczki.

W kolejnej odsłonie lepszą dyspozycję zaczęli prezentować miejscowi, którzy udanie "gonili" nasz zespół. Sześciopunktowa seria punktowa oraz chwilowe problemy TBV Startu w ataku sprawiły, że na 3.25 min do dużej przerwy na tablicy wyników widniał remis. Ostatecznie, czerwono-czarni zeszli do szatni z prowadzeniem 41:40, a gliwiczanie mogli się cieszyć z celnej "trójki" rzuconej równo z syreną kończącą pierwszą połowę. Siłą ekipy prowadzonej przez trenera Pawła Turkiewicza był kolektyw. W szeregach GTK ciężko było wyróżnić jednego zawodnika, ale w trakcie pierwszych 20 minut aż dziesięciu graczy zanotowało zdobycz punktową.

Trzecia kwarta była przez dłuższy czas bardzo zacięta i oscylowała wokół remisu. Jednak w końcowych fragmentach tej partii zaczęła rosnąć przewaga gospodarzy, którzy napsuli mnóstwo krwi czerwono-czarnym swoimi szybkimi atakami. Liderem ekipy ze Śląska stał się były zawodnik naszego klubu Marcin Salamonik, który imponował skutecznością rzutów z dystansu. Natomiast w lubelskiej drużynie, poza najskuteczniejszym Chavaughnem Lewisem, dorobek punktowy pozostałych graczy prezentował się mizernie. Dlatego po 30 minutach GTK prowadziło 68:59.

Ostatnia część gry to popis miejscowych, którzy nadal odjeżdżali punktowo lublinianom i zrewanżowali się za porażkę z listopada z zeszłego roku. Nasi koszykarze musieli zaś przełknąć drugą ligową przegraną z rzędu i teraz postarają się powrócić do formy w następnych spotkaniach.

GTK Gliwice – TBV Start Lublin 90:73 (16:23, 24:18, 25:18, 22:14)

GTK: Salamonik 20, Hooker 19, Palyza 17, Radwański 12, Williams 5, Morgan 4, Jędrzejewski 4, Piechowicz 4, Pieloch 3, Ratajczak 2, Zmarlak 0

TBV Start: Lewis 25, Washington 18, Mirković 9, Gospodarek 7, Szymański 6, Reynolds 6, Dutkiewicz 2, Ciechociński 0, Dziemba 0, Zalewski 0, Czerlonko 0