Porażka na zakończenie sezonu

TBV Start Lublin musiał uznać wyższość Siarki Tarnobrzeg w ostatnim meczu tego sezonu. Lublinianie przegrali z niżej notowanym rywalem 79:88.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli niedzielne spotkanie. Już po 2 minutach było 13:0! Z czasem Siarka otrząsnęła się i jeszcze w pierwszej kwarcie zaczęła odrabiać straty. Znakomicie w naszym zespole spisywał się Jason Boone, który zagrał najlepsze spotkanie w czerwono-czarnych barwach (22 pkt, 11 zb.). Choć z naszym zawodnikiem nie radził sobie w obronie Tomasz Wojdyła, to 40-latek odpracowywał to z nawiązką po atakowanej stronie parkietu. Były gracz TBV Startu zdobył aż 30 pkt i 8 zbiórek!

Po raz pierwszy w tym meczu Siarka wyszła na prowadzenie w trzeciej kwarcie (45:42), niestety dla nas nie oddała go już do końca. W czwartej odsłonie nasi gracze, niesieni dopingiem lubelskiej publiczności kilka razy zrywali się jeszcze do ataków zmniejszając nieznacznie straty, ostatecznie jednak do Siarka cieszyła się z dwóch punktów, które pozwoliły jej awansować na przedostatnie miejsce w tabeli.

Nasza ekipa uplasowała się na czternastej pozycji, dwukrotnie poprawiając swój bilans zwycięstw względem zeszłego sezonu. Najważniejsze jednak, że lubelski zespół zapewnił sobie utrzymanie już kilka kolejek wcześniej i ostatnie mecze rozgrywał bez obaw o ligowy byt.

Michał Krasuski: Czekałem na ten dzień naprawdę długo