START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Porażka na zakończenie sezonu

TBV Start Lublin musiał uznać wyższość Siarki Tarnobrzeg w ostatnim meczu tego sezonu. Lublinianie przegrali z niżej notowanym rywalem 79:88.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli niedzielne spotkanie. Już po 2 minutach było 13:0! Z czasem Siarka otrząsnęła się i jeszcze w pierwszej kwarcie zaczęła odrabiać straty. Znakomicie w naszym zespole spisywał się Jason Boone, który zagrał najlepsze spotkanie w czerwono-czarnych barwach (22 pkt, 11 zb.). Choć z naszym zawodnikiem nie radził sobie w obronie Tomasz Wojdyła, to 40-latek odpracowywał to z nawiązką po atakowanej stronie parkietu. Były gracz TBV Startu zdobył aż 30 pkt i 8 zbiórek!

Po raz pierwszy w tym meczu Siarka wyszła na prowadzenie w trzeciej kwarcie (45:42), niestety dla nas nie oddała go już do końca. W czwartej odsłonie nasi gracze, niesieni dopingiem lubelskiej publiczności kilka razy zrywali się jeszcze do ataków zmniejszając nieznacznie straty, ostatecznie jednak do Siarka cieszyła się z dwóch punktów, które pozwoliły jej awansować na przedostatnie miejsce w tabeli.

Nasza ekipa uplasowała się na czternastej pozycji, dwukrotnie poprawiając swój bilans zwycięstw względem zeszłego sezonu. Najważniejsze jednak, że lubelski zespół zapewnił sobie utrzymanie już kilka kolejek wcześniej i ostatnie mecze rozgrywał bez obaw o ligowy byt.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Lublin StreetBasket 2020
23.07.2020
Streetball zawita do Miasta Lublin!
Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy