START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Pomóżmy Lence polecieć po zdrowie

Start Lublin włączył się w pomoc dla 5-letniej Leny Komeckiej, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu – glejak wielopostaciowy. Start przekaże na licytację klubową koszulkę oraz piłkę z podpisem Marcina Gortata. Jednocześnie prosimy o wsparcie kibiców czerwono-czarnych. Dziewczynka szybko musi polecieć śmigłowcem do kliniki onkologiczinej w Hanowerze. Liczy się każda złotówka.

Lena Komecka do tej pory przebywała w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Zastosowana wobec niej chemioterapia nie przyniosła pozytywnych rezultatów. Rodzicie dziewczynki o pomoc medyczną zwrócili się do wielu klinik i szpitali, jednak na ich apel pozytywnie odpowiedziała jedynie klinika w Hanowerze.

Lena ma się pojawić na konsultacjach już 21 grudnia, jednak jej stan zdrowia nie pozwala na transport samochodem – w grę wchodzi tylko śmigłowiec. To może kosztować nawet 100 tys. zł. – Proszę, pomóżcie nam polecieć z nią po marzenia – apeluje Monika Komecka, mama dziewczynki.

5-latka jeszcze pół roku temu była pełna energii. Było jej wszędzie pełno, a śmiech dziewczynki rozbrzmiewał w domu, przedszkolu, na placu zabaw. Złe przyszło nagle. – We wrześniu przy kolacji zauważyłam, że drży jej rączka, przeraziłam się – opowiada Monika Komecka. Rozpoczęły się wizyty u lekarzy. W październiku Lenka trafiła na oddział neurologiczny szpitala dziecięcego w Lublinie. Okazało się, że w mózgu dziewczynki jest guz. – Glejak wielopostaciowy – brzmiała pełna diagnoza.

Dziewczynka z dnia na dzień traciła blask: przestała mówić, lewa strona jej ciała stała się bezwładna. Jednak się nie poddała! – Dzięki rehabilitacji i lekom, które przyjmuje, odzyskała mowę – opowiada przez łzy mama. Stara się przy niej nie płakać, nawet wtedy, gdy po dwóch blokach chemii okazało się, że rak nie ustępuje. Teraz jedyną szansą jest wizyta w klinice w Hanowerze.

Dobrowolnej wpłaty można dokonać na Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Bank BPH SA, nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 28001 Komecka Lena, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
oraz przekazując 1% podatku: KRS 0000037904, cel szczegółowy: 28001 Lena Komecka.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Lublin StreetBasket 2020
23.07.2020
Streetball zawita do Miasta Lublin!
Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy