START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Polski Cukier Toruń: Twarde Pierniki rozgryzione przez rywali

Polski Cukier Toruń był rewelacją PLK przez ponad 3 miesiące od rozpoczęcia rozgrywek. Ekipa Jacka Winnickiego wygrała 13 (!) spotkań z rzędu i pewnie zmierzała po pierwsze miejsce przed play-off. W styczniu jednak coś się zacięło. I o ile jeszcze porażkę - kończącą serię - ze Stelmetem BC Zielona Góra można było wkalkulować w bilans i zrozumieć, tak kolejne, niemal seryjne przegrane, już trudniej pojąć.

GWIAZDA:

Co najmniej trzech zawodników może aspirować do tego miana, my dajemy jednak wyróżnienie Łukaszowi Wiśniewskiemu. Polak jest liderem punktowym Polskiego Cukru (12,8) i odważnie bierze na siebie grę w trudnych momentach. Tak było choćby przy okazji niedawnego, szalonego spotkania z Asseco Gdynia, w którym torunianie na 7 sekund przed końcem przegrywali pięcioma oczkami, ale to właśnie Wiśniewski dał sygnał do ostatniego zrywu trafiając kluczową trójkę.

DRUGI SZEREG:

Pozostałymi trzema bohaterami tamtego starcia byli Amerykanie Obie Trotter i Kyle Weaver oraz Chorwat Jure Skifić. Pierwszy zaliczył przechwyt chwilę po trafieniu Wiśniewskiego oraz asystę, po której do remisu doprowadził właśnie Skifić. Weaver z kolei był autorem zwycięskich punktów Polskiego Cukru w dogrywce. Ww. koszykarze nie są bohaterami jednej akcji; to czołowi strzelcy oraz zbierający torunian przez cały sezon. Ważną rolę odgrywa również dobrze znany w Lublinie Bartosz Diduszko (9,4 pkt).

FORMA:

13:0 od początku sezonu i 6:10 od tamtej pory. Dodajmy, że niektóre z tych sześciu zwycięstw Pierniki wywalczyły w bólach (jak choćby tirumf ze wspomnianym Asseco). Wygląda na to, że rywale znaleźli sposób na perfekcyjną w końcówce 2016 roku maszynę sterowaną przez trenera Winnickiego i ten ma nie lada problem przed rozpoczynającą się wkrótce drugą fazą sezonu.

SZANSE:

Bukmacherzy sugerują, że torunianie wywiozą z Lublina dwa punkty, choć nie stawiają ich w roli murowanego faworyta. Kursy na Polski Cukier oscylują wokół 1,4-1,5, na zwycięstwo TBV Startu natomiast w okolicach 2,6-2,7. Eksperci oceniają ponadto, że nasi rywale zwyciężą różnicą 5-6 oczek.

fot.plk.pl

Zobacz pozostałe aktualności

II Memoriał Karola Gutkowskiego - pierwszy sprawdzian przed sezonem 2020/2021 za nami
09.08.2020

W dniach 7 i 8 sierpnia mierzyliśmy się z zespołami z Bydgoszczy i Radomia

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy