START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Polfarmex Kutno: walka o przetrwanie

Mówiąc brutalnie i prosto z mostu: nie było dla nas lepszego momentu na mecz z Polfarmex Kutno. Zespół rywali właśnie opuścił kluczowy zawodnik, Devante Wallace, a do mediów wypłynęły informacje o kłopotach klubu, które potwierdził sam prezes. Współczujemy zespołowi Polfarmexu, który wydaje się być rozbity, jednak nie zamierzamy mu dawać w związku z tym taryfy ulgowej.

GWIAZDA:

Odszedł Devante Wallace, wcześniej drużynę opuścił Dardan Berisha, rola lidera przypadła zatem w udziale D.J Thompsonowi, który przyszedł do Kutna w trakcie sezonu. Co ciekawe mało brakowało, a Amerykanin grałby w Lublinie. To, czy żałuje, że tak się nie stało, jest sprawą drugorzędną. Najważniejsze jest bowiem pytanie, czy jest w stanie wyprowadzić swoją obecną drużynę z kryzysu. Thompson jest najlepszym strzelcem zespołu (9,8 pkt), lideruje mu też pod względem asyst (4/mecz).

DRUGI SZEREG:

Pasjonująco zapowiada się pojedynek Michaela Frasera (7,7 pkt oraz 8 zbiórek na mecz) z naszym nowym nabytkiem Jasonem Boonem. Ważną rolę w Polfarmex zaczęli też odgrywać Polacy, którzy skorzystali na odejściu Berishy i Wallace'a. Nasi gracze muszą uważać na Jacka Jareckiego i Mateusza Bartosza, którzy wiodą prym wśród krajowych graczy.

FORMA:

Polfarmex przerwał ostatnio czarną serię trzynastu porażek z rzędu, która rozpoczęła się po wygranej z... TBV Startem Lublin. Radość w ekipie z Kutna trwała jednak tylko chwilę. W minionej kolejce zawodnicy Krzysztofa Szablowskiego gładko ulegli na własnym parkiecie Asseco Gdynia. Ten wynik nie może jednak nikogo uśpić. Wcześniej, mimo seryjnych porażek, kutnianie pokazywali się z dobrej strony w meczach z Energą Czarnymi Słupsk, Polskim Cukrem Toruń i Wilkami Szczecin, przegrywając te starcia niewielką ilością punktów.

SZANSE:

Po raz pierwszy w tym sezonie TBV Start jest tak odważnie typowany do zwycięstwa przez bukmacherów. Kursy na nasz triumf wahają się w okolicach 1,4-1,5. Kursy na wygraną Polfarmexu z kolei oscylują między 2,5-2,6. Granica zwycięstwa lublinian została określona na 4-5 oczek.

fot. Bartosz Jezierski/Miasto Szkła, plk.pl

Zobacz pozostałe aktualności

Bilans 5:2. Pora na wyjazd do Sopotu.
13.11.2019

16. listopada (sobota) zmierzymy się z wiceliderem tabeli Energa Basket Ligi. O godzinie 17:30 zagramy z Treflem Sopot.

Historyczny początek sezonu. Co dalej?
25.10.2019

Już w niedzielę (27.10.2019) o godzinie 12:30 zmierzymy się z Asseco Arką Gdynią przed własną publicznością.

Czy będzie trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie?
08.10.2019

Bilety na domowy mecz przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza (13.10.2019).

Inauguracja sezonu 2019/2020
24.09.2019

Bilety na pierwszą kolejkę Energa Basket Ligi już dostępne!

Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy