START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Pokazali pazur! Pewna wygrana w Koszalinie!

Bez kontuzjowanego Stefana Balmazovicia TBV Start Lublin pokonał w Koszalinie AZS 79:65! W pierwszej połowie znakomicie zagrał Mateusz Dziemba (13 pkt), po przerwie prym wiedli Doug Wiggins i Nick Kellogg (łącznie 35 pkt), co dało nam pewne zwycięstwo.

Mateusz Dziemba po raz pierwszy w tym sezonie wybiegł w pierwszej piątce naszej drużyny. Odpłacił się za zaufanie trenera Davida Dedka z nawiązką, będąc zabójczą bronią na akademików. W ciągu 20 minut Mateusz zdobył 13 oczek i to głównie dzięki niemu prowadziliśmy po tym czasie 43:39.

W drugiej odsłonie gospodarze poświęcili Dziembie dużo więcej uwagi, na czym skorzystali Amerykanie: Doug Wiggins i Nick Kellogg. Zwłaszcza ten pierwszy wyjątkowo napsuł krwi rywalom raz po raz zaliczając przebojowe wejścia pod kosz. Ale swoje trzy grosze dołożył też Kellogg, trafiając dwie kluczowe trójki, podcinające skrzydła miejscowym.

Oddzielny akapit należy poświęcić naszej grze w defensywie. Wysoka obrona stosowana przez trenera Dedka dawała efekty. Lublinianie naciskając przeciwników zaliczyli kilka przechwytów, po których zdobywaliśmy łatwe punkty. Nasi zawodnicy nie stracili też koncentracji w końcówce, co było problemem przy okazji ostatniego spotkania z Polfarmeksem Kutno. Nie tylko nie stracili wtedy wcześniej wypracowanej przewagi, ale jeszcze ją zwiększyli.

TBV Start wracał do domu w świetnych humorach, po pierwszej w tym sezonie serii dwóch zwycięstw. Teraz postara się ją przedłużyć; już w niedzielę czeka nas domowe starcie z Asseco Gdynia.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy