START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Pokazali pazur! Pewna wygrana w Koszalinie!

Bez kontuzjowanego Stefana Balmazovicia TBV Start Lublin pokonał w Koszalinie AZS 79:65! W pierwszej połowie znakomicie zagrał Mateusz Dziemba (13 pkt), po przerwie prym wiedli Doug Wiggins i Nick Kellogg (łącznie 35 pkt), co dało nam pewne zwycięstwo.

Mateusz Dziemba po raz pierwszy w tym sezonie wybiegł w pierwszej piątce naszej drużyny. Odpłacił się za zaufanie trenera Davida Dedka z nawiązką, będąc zabójczą bronią na akademików. W ciągu 20 minut Mateusz zdobył 13 oczek i to głównie dzięki niemu prowadziliśmy po tym czasie 43:39.

W drugiej odsłonie gospodarze poświęcili Dziembie dużo więcej uwagi, na czym skorzystali Amerykanie: Doug Wiggins i Nick Kellogg. Zwłaszcza ten pierwszy wyjątkowo napsuł krwi rywalom raz po raz zaliczając przebojowe wejścia pod kosz. Ale swoje trzy grosze dołożył też Kellogg, trafiając dwie kluczowe trójki, podcinające skrzydła miejscowym.

Oddzielny akapit należy poświęcić naszej grze w defensywie. Wysoka obrona stosowana przez trenera Dedka dawała efekty. Lublinianie naciskając przeciwników zaliczyli kilka przechwytów, po których zdobywaliśmy łatwe punkty. Nasi zawodnicy nie stracili też koncentracji w końcówce, co było problemem przy okazji ostatniego spotkania z Polfarmeksem Kutno. Nie tylko nie stracili wtedy wcześniej wypracowanej przewagi, ale jeszcze ją zwiększyli.

TBV Start wracał do domu w świetnych humorach, po pierwszej w tym sezonie serii dwóch zwycięstw. Teraz postara się ją przedłużyć; już w niedzielę czeka nas domowe starcie z Asseco Gdynia.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy