START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Podsumowanie sezonu 2017/18: Jakub Zalewski

TBV Start Lublin zakończył występy w sezonie 2017/18 Energa Basket Ligi 22 kwietnia. Jak te rozgrywki podsumowują zawodnicy naszej drużyny? Tym razem przepytaliśmy Jakuba Zalewskiego.

Jakbyś podsumował miniony sezon?
To był dobry sezon w wykonaniu drużyny. Nastąpiła duża poprawa gry w stosunku do poprzednich rozgrywek. Sezon był ciekawy i widać było, że zespoły w lidze są na zbliżonym poziomie i dlatego w tabeli było ciasno. Czasami w poprzednich latach dodatni bilans dawał już play-offy, ale w tym roku się nie udało. Choć myślę, że dziewiąte miejsce to dobry wynik, lecz zawsze jak się walczy do końca o najlepszą ósemkę. Może z tego powodu jest lekki niedosyt. Ale na pewno klub zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym poszedł do przodu. Hala się zapełniała, dlatego wszyscy powinni być zadowoleni.

Jaki to był dla ciebie sezon pod względem indywidualnym?
Przyszedłem do klubu w połowie sezonu, żeby uzupełnić rotację zespołu w wyniku kontuzji Mateusza Dziemby. Dobrze się zaaklimatyzowałem w drużynie i myślę, że dosyć szybko się wkomponowałem. Ale wiadomo, że zespół był już na określonym etapie sezonu, więc ciężko jest tak z marszu przebić się do składu. W drużynie są określone role. Ja próbowałem wykorzystać jak najwięcej tego, co mogłem. Oczywiście, oczekuje od siebie trochę więcej i zawsze będę dążył do większej ilości minut i lepszej gry, ale w jakimś stopniu, co mogłem zrobić, to zrobiłem. Moje ambicje i cele są zawsze trochę większe, ale od razu trener Dedek mi wyjaśnił, że nie przychodzę tu, by dostawać okresloną ilość minut, tylko muszę sobie na wszystko zapracować. W tej kwestii też pozostanie mały niedosyt, że tylko tyle mogłem zrobić.

Czy jest jakiś jeden moment z tego sezonu, który szczególnie utkwi ci w pamięci?
Będę miło wspominał wygrane mecze, ale raczej nie zapamiętam szczególnie jakiegoś konkretnego zdarzenia.

Chciałbyś zostać w TBV Starcie Lublin na kolejny sezon?
Trudno powiedzieć. Zobaczymy jakie będą oferty. Ale na pewno klub, kibice i miasto sprawiły, że naprawdę dobrze się tu czułem. Dzięki temu będę chętnie brał pod uwagę możliwość spędzania tu czasu w przyszłym sezonie.

Zobacz pozostałe aktualności

Historyczny początek sezonu. Co dalej?
25.10.2019

Już w niedzielę (27.10.2019) o godzinie 12:30 zmierzymy się z Asseco Arką Gdynią przed własną publicznością.

Czy będzie trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie?
08.10.2019

Bilety na domowy mecz przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza (13.10.2019).

Inauguracja sezonu 2019/2020
24.09.2019

Bilety na pierwszą kolejkę Energa Basket Ligi już dostępne!

Karnety 2019/2020
17.09.2019

Ruszyła sprzedaż karnetów na nadchodzący sezon Energa Basket Ligi!

Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy