START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Podsumowanie sezonu 2017/18: Darryl Reynolds

TBV Start Lublin zakończył występy w sezonie 2017/18 Energa Basket Ligi 22 kwietnia. Jak te rozgrywki podsumowują zawodnicy naszej drużyny? Tym razem przepytaliśmy Darryla Reynoldsa.

Jakbyś podsumował miniony sezon?
Był bardzo dobry. Oczywiście, chcieliśmy zakwalifikować się do play-offów, ale finalnie trochę nam do nich zabrakło. Na pewno każdy z nas wiele się podczas tych rozgrywek nauczył, nie tylko drużyna, ale też miasto i klub jako organizacja. Ten sezon na pewno daje miastu coś, na co może czekać z niecierpliwością i ekscytacją do następnych rozgrywek. Wydaje się, że klub zmierza we właściwym kierunku, a to jest najważniejsze.

Jaki to był dla ciebie sezon pod względem indywidualnym?
Zebrałem mnóstwo cennego doświadczenia i dojrzałem. Z pewnością były rzeczy, które chciałem zrobić, ale nie miałem ku temu okazji. Jednak tak to bywa zarówno w sporcie, jak i w życiu. Cieszę się, że mogłem się tyle nauczyć od moich kolegów z zespołu. Mam za sobą swój pierwszy sezon w zawodowej koszykówce. Pewne rzeczy mogły wyjść lepiej, ale generalnie liczy się to, że w mojej grze nastąpił progres.

Czy jest jakiś jeden moment z tego sezonu, który szczególnie utkwi ci w pamięci?
Zakwalifikowanie się do Pucharu Polski. Mieliśmy wtedy świetną serię i udało nam się awansować do tych rozgrywek, choć wydawało się, że to niemożliwe. To najbardziej utkwi mi w pamięci, bo potrafiliśmy w pewnym momencie odwrócić losy tego sezonu, zebrać się i wejść jako drużyna na właściwe tory.

Chciałbyś zostać w TBV Starcie Lublin na kolejny sezon?
Tak, choć jakoś mocno się nad tym tematem jeszcze nie zastanawiałem. Bardzo polubiłem Lublin, ale generalnie w ostatnim czasie skupiałem się na dokończeniu sezonu i walce o play-offy, a później na odpoczynku. Teraz trzeba przeanalizować pewne sprawy i zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Zobacz pozostałe aktualności

Bilans 5:2. Pora na wyjazd do Sopotu.
13.11.2019

16. listopada (sobota) zmierzymy się z wiceliderem tabeli Energa Basket Ligi. O godzinie 17:30 zagramy z Treflem Sopot.

Historyczny początek sezonu. Co dalej?
25.10.2019

Już w niedzielę (27.10.2019) o godzinie 12:30 zmierzymy się z Asseco Arką Gdynią przed własną publicznością.

Czy będzie trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie?
08.10.2019

Bilety na domowy mecz przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza (13.10.2019).

Inauguracja sezonu 2019/2020
24.09.2019

Bilety na pierwszą kolejkę Energa Basket Ligi już dostępne!

Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy