START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Pierwszy tydzień za nami: raport z przygotowań do sezonu

Wciąż bez Mateusza Dziemby, który leczy kontuzjowaną stopę, ale już z Dougiem Wigginsem, TBV Start Lublin przygotowuje się do nowego sezonu. Amerykanin w środę, 17 sierpnia przyleciał do Polski, następnego dnia wziął udział w wieczornym treningu, na którym poznał nowych kolegów. W piątek z kolei trenował już na pełnych obrotach.

Widać było, że Amerykanin był pod wrażeniem "wycisku", jaki daje swoim zawodnikom trener Andrej Žakelj. - Wykonujemy tutaj naprawdę ciężką pracę, ale na tym polega okres przygotowawczy, aby ostro harować, aby w sezonie odnieść sukces - mówił tuż po treningu Amerykanin. - To były moje pierwsze tak ciężkie zajęcia tutaj. Mocno to odczułem, bo za mną był długi lot, po którym musiałem szybko przystosować się do zmiany czasu. Cieszę się jednak, że z miejsca wszedłem w rytm i zaczynam się przyswajać do nowych warunków. Podoba mi się Polska, a Lublin to piękne miasto. Wszyscy mnie wspaniale przyjęli, ludzie są bardzo przyjacielscy, a koledzy bardzo mili dla mnie od samego początku - dodał Wiggins, który mimo zmęczenia był w dobrym humorze.

W zajęciach grupowych nie brał udziału Mateusz Dziemba, który ćwiczył indywidualnie. Zawodnik ma kontuzjowaną stopę i póki co nie wiadomo jeszcze, kiedy wróci na "pełne obroty". - Za kilkanaście dni miałem mieć konsultacje, jedziemy jednak wkrótce na obóz do Słowenii. Mimo urazu mam jechać z drużyną, żeby poznawać zagrywki, system gry i po prostu się z nią zżyć. Konsultacje będę miał po powrocie i jestem dobrej myśli odnośnie mojego powrotu na boisko - uśmiecha się Dziemba.

Nowy coach nie odpuszcza zawodnikom już od pierwszego treningu wyciskając z nich siódme poty. Nikomu jednak taki stan rzeczy nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie... - Jeśli chcemy coś ugrać w tym sezonie, to musimy tak ciężko zasuwać. Idziemy w dobrym kierunku, nasz trener to profesjonalista. Od początku przedstawił nam jasne zasady, do których się dostosowaliśmy i widać, że to funkcjonuje. Atmosfera w zespole też jest dobra, a jak wiadomo to połowa sukcesu - mówi Grzegorz Małecki. - Nasz szkoleniowiec zna się na rzeczy, ma świetny fach, a poza tym dobrze się z nim dogadujemy - wtóruje koledze Jan Grzeliński.

Zawodnicy TBV Startu będą trenować w hali Globus do środy 24 sierpnia. Dzień później jadą na obóz do Słowenii.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy