START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Pierwsza połowa przesądziła o porażce

Feralna pierwsza połowa sprawiła, że koszykarze TBV Startu Lublin nie mieli praktycznie szans na wywiezienie dwóch punktów z Gdyni. Asseco wygrało tę część meczu aż 49:25, co dało gospodarzom ogromny komfort psychiczny przed kolejnymi dwoma kwartami.

W ciągu pierwszych 20 minut uwydatniła się spora dysproporcja, jeśli chodzi o skuteczność z gry. Miejscowi trafiali nieco ponad 60% swoich rzutów, podczas gdy lublinianie niespełna 40. To pozwoliło Asseco dyktować warunki gry i z każdą niemal akcją zwiększać przewagę. Dobijająca była zwłaszcza ta ostatnia, gdy na 0,2 sekundy przed syreną oznaczająca przerwę z połowy boiska w ekwilibrystyczny sposób trafił Krzysztof Szubarga.

Po zmianie stron mecz się bardzo wyrównał, co było "na rękę" gdynianom. TBV Start na dobre obudził się dopiero w czwartej kwarcie, rozpoczynając szaleńczy pościg. W ciągu kilku minut straty zostały zmniejszone do zaledwie dziesięciu punktów, co zważwyszy na okoliczności pozwalało mieć nadzieję na ich całkowite zniwelowanie.

Niestety brak skuteczności, także w rzutach wolnych (14/27) sprawił, że gdynianie mogli kontrolować wydarzenia na parkiecie, a w końcówce przypieczętować wygraną.

Zobacz pozostałe aktualności

II Memoriał Karola Gutkowskiego - pierwszy sprawdzian przed sezonem 2020/2021 za nami
09.08.2020

W dniach 7 i 8 sierpnia mierzyliśmy się z zespołami z Bydgoszczy i Radomia

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy