START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Pewna wygrana w świetnym stylu

W pierwszej kwarcie spotkanie było wyrówane i rozgrywane w szybkim tempie. Drużyny walczyły niemal cios za cios, trafiając z dość dużą skutecznością. W lubelskim zespole ciężar gry rozkładał się właściwie na wszystkich zawodników. Natomiast wśród gości wyróżniał się przede wszystkim kapitan Marcin Flieger, który od samego początku trafiał ważne rzuty, a także umiejętnie dzielił się piłką z kolegami. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale pod koniec tej odsłony czerwono-czarni zdołali odskoczyć rywalom na sześć punktów dzięki celnym rzutom z dystansu Mateusza Dziemby oraz Marcina Dutkiewicza.

O ile w trakcie pierwszych 10 minut spotkanie w hali Globus było zaciętę, to w kolejnej kwarcie przewaga naszej drużyny rosła wraz z każdą akcją. Podopieczni trenera Davida Dedka grali szybko, skutecznie i twardo w obronie. Defensywa przyjezdnych zupełnie nie radziła sobie zarówno z częstymi wjazdami pod kosz, jaki i świetną grą na obwodzie. Starogardzianie mieli także duże problemy ze zdobywaniem punktów. Dlatego po pierwszej połowie "Startowcy" schodzili do szatni z komfortowym prowadzeniem 47:31.

Po zmianie stron lublinianie w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, nie pozwalając na zbyt wiele rywalom. Po gospodarzach zupełnie nie było widać zmęczenia czwartkowym, 55-minutowym starciem z Anwilem Włocławek. Co więcej, nasi zawodnicy nakręcali się z każdą udaną akcją i grali z coraz większym luzem. W trzeciej kwarcie czerwono-czarni rzucili Polpharmie aż 29 oczek i już przed ostatnią partią było jasne, że pewne zwycięstwo TBV Startu nie jest zagrożone.

Nasza drużyna rozpoczynała czwartą ćwiartkę prowadząc 76:49. Dzięki temu trener Dedek mógł wprowadzić na parkiet rezerwowych i spokojnie przypieczętować 15 zwycięstwo w sezonie.

TBV Start Lublin – Polpharma Starogard Gdański 96:75 (26:21, 21:10, 29:18, 20:26)

TBV Start: Lewis 24, Dutkiewicz 16, Gospodarek 15, Mirković 10, Reynolds 9, Szymański 8, Washington 5, Czerlonko 4, Dziemba 3, Zalewski 2, Ciechociński 0, Kowalski 0

Polpharma: Davis 22, Milovanović 17, Flieger 17, Jeftić 8, Schenk 6, Gołębiowski 2, Pruefer 2, Radukić 1, Dąbrowski 0, Brenk 0

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy