START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Ostrowianie wygrali w hali Globus

W pierwszym meczu po miesięcznej przerwie od rozgrywek Energa Basket Ligi, TBV Start Lublin uległ przed własną publicznością BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Na początku spotkania obie strony miały problemy ze skutecznością. Z czasem, zaczeła sie zarysować przewaga gospodarzy, którzy po celnych rzutach z dystansu Jamesa Washingtona i Urosa Mirkovicia odskoczyli rywalom na pięć oczek.

Jednak w kolejnyh fragmentach ostrowianie zdołali odrobić starty i wyjść na prowadzenie. Natomiast w szeregach naszego zespołu momentami na parkiecie brakowało zrozumienia. Dlatego po pierwszej kwarcie to goście mieli punkt zaliczki, choć nie oddali żadnego celnego rzutu z dystansu.

W trakcie kolejnych 10 minut z dobrej strony pokazywał się lider przyjezdnych, Aaron Johnson. Amerykański rozgrywający napędzał akcje BM Slam Stali, zaczął trafiać zza łuku i sprawiał najwięcej kłopotów defensywie TBV Startu. Podopieczni trenera Davida Dedka potrafili jednak zneutralizować ataki przeciwników na tyle, że do przerwy prowadzili 34:31. Czerwono-czarni zdołali to zrobić nawet pomimo tego, że mieli niższą skuteczność rzutów z gry w pierwszej połowie. Lublinianie zdecydowanie wygrywali natomiast walkę na tablicach.

Po zmianie stron w hali Glous długo toczyła się zacięta walka. Do pewnego momentu oba zespoły rywalizowały niemal punkt za punkt. Później jednak "Startowcy" nie mogli skutecznie wykończyć kilkunastu akcji z rzedu, co zaowocowało tym, że ostrowianie wypracowali sobie przewagę. Tym samym, ekipa trenowana przez Emila Rajkovicia rozpoczynała ostatnią partię prowadząc 49:42.

Lublinianie rzucili się do odrabiania strat. Na pięć minut do końca czwartej kwarty BM Slam Stal miała przewagę czterech oczek. Niestety, 120 sekund później nasza drużyna przegrywała już 52:62. Goście nie oddali już prowadzenia do końcowej syreny i mogli świętować zwycięstwo.

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 57:70 (15:16, 19:15, 8:18, 15:21)

TBV Start: Washington 18, Lewis 16, Mirković 10, Dutkiewicz 8, Gospodarek 3, Reynolds 2, Szymański 0, Dziemba 0, Ciechociński 0, Czerlonko 0, Zalewski 0, Kowalski 0.

BM Slam Stal: Johnson 22, Carter 12, Łapeta 11, Marković 11, Chyliński 5, Kostrzewski 4, Łukasiak 2, Majewski 0, Ochońko 0, Surmacz 0.

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy