PSZCZÓŁKA START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Ostrowianie wygrali w hali Globus

W pierwszym meczu po miesięcznej przerwie od rozgrywek Energa Basket Ligi, TBV Start Lublin uległ przed własną publicznością BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Na początku spotkania obie strony miały problemy ze skutecznością. Z czasem, zaczeła sie zarysować przewaga gospodarzy, którzy po celnych rzutach z dystansu Jamesa Washingtona i Urosa Mirkovicia odskoczyli rywalom na pięć oczek.

Jednak w kolejnyh fragmentach ostrowianie zdołali odrobić starty i wyjść na prowadzenie. Natomiast w szeregach naszego zespołu momentami na parkiecie brakowało zrozumienia. Dlatego po pierwszej kwarcie to goście mieli punkt zaliczki, choć nie oddali żadnego celnego rzutu z dystansu.

W trakcie kolejnych 10 minut z dobrej strony pokazywał się lider przyjezdnych, Aaron Johnson. Amerykański rozgrywający napędzał akcje BM Slam Stali, zaczął trafiać zza łuku i sprawiał najwięcej kłopotów defensywie TBV Startu. Podopieczni trenera Davida Dedka potrafili jednak zneutralizować ataki przeciwników na tyle, że do przerwy prowadzili 34:31. Czerwono-czarni zdołali to zrobić nawet pomimo tego, że mieli niższą skuteczność rzutów z gry w pierwszej połowie. Lublinianie zdecydowanie wygrywali natomiast walkę na tablicach.

Po zmianie stron w hali Glous długo toczyła się zacięta walka. Do pewnego momentu oba zespoły rywalizowały niemal punkt za punkt. Później jednak "Startowcy" nie mogli skutecznie wykończyć kilkunastu akcji z rzedu, co zaowocowało tym, że ostrowianie wypracowali sobie przewagę. Tym samym, ekipa trenowana przez Emila Rajkovicia rozpoczynała ostatnią partię prowadząc 49:42.

Lublinianie rzucili się do odrabiania strat. Na pięć minut do końca czwartej kwarty BM Slam Stal miała przewagę czterech oczek. Niestety, 120 sekund później nasza drużyna przegrywała już 52:62. Goście nie oddali już prowadzenia do końcowej syreny i mogli świętować zwycięstwo.

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 57:70 (15:16, 19:15, 8:18, 15:21)

TBV Start: Washington 18, Lewis 16, Mirković 10, Dutkiewicz 8, Gospodarek 3, Reynolds 2, Szymański 0, Dziemba 0, Ciechociński 0, Czerlonko 0, Zalewski 0, Kowalski 0.

BM Slam Stal: Johnson 22, Carter 12, Łapeta 11, Marković 11, Chyliński 5, Kostrzewski 4, Łukasiak 2, Majewski 0, Ochońko 0, Surmacz 0.

Zobacz pozostałe aktualności

Nowe Lunch Menu na tydzień pełen słońca!
18.06.2021

Zajrzyjcie do Perła Sport Pub i zobaczcie co przygotowali dla nas w ty tygodniu!

BARTŁOMIEJ PELCZAR zagra w Pszczółce Start Lublin przez kolejne 3 lata!
18.06.2021

Kolejny długoterminowy kontrakt, dla zawodnika dobrze znanego lubelskiej publiczności! 

DAMIAN JESZKE zostaje z Czerwono-Czarnymi na jeszcze jeden sezon!
18.06.2021

Koszykarz występujący na parkietach Energa Basket Ligi w Czerwono-Czarnych barwach przez ostatnie 2 sezony podpisał nową, roczną umowę z drużyną Pszczółki Startu Lublin! 

SEBASTIAN WALDA dołącza do zespołu Pszczółki Startu Lublin!
18.06.2021

Utalentowany zawodnik występujący na pozycji niskiego skrzydłowego przez najbliższe 3 sezony będzie reprezentował na parkietach Energa Basket Liga nasze Czerwono-Czarne barwy.

Partner Główny Partner Główny Sponsor główny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy