START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Obie Trotter katem TBV Startu Lublin

Rzut w ostatniej sekundzie Obie Trottera dał Polskiemu Cukrowi Toruń zwycięstwo w Lublinie 72:69. Jeszcze kilka chwil wcześniej nasi zawodnicy prowadzili 68:65, niestety proste błędy sprawiły że szansa na wygraną została zaprzepaszczona.

Polski Cukier na wyjeździe wygrał ostatni raz ponad 4 miesiące temu, 23 grudnia w Gdyni. Spotkanie w Lublinie miało być dla niego wielkim przełamaniem. Początek meczu nie wskazywał jednak na to, że mogłoby do tego dojść. TBV Start grał z niezwykłą zaciętością od pierwszej minuty i już po kilku akcjach prowadził1 10:2. Czasy brane przez trenera Jacka Winnickiego oraz przerwa między pierwszą, a drugą kwartą nie zmieniły obrazu gry. W pewnym momencie gospodarze wygrywali już 32:18 i to był idealny czas na to, aby dobić rywala.

Niestety tak się nie stało, a torunianie jeszcze przed zmianą stron odrobili niemal wszystkie straty. W trzeciej i czwartej kwarcie zadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie znacznej przewagi. Czekała nas zatem kolejna (co już jest tradycją przy okazji meczów w Lublinie) końcówka.

W niej miejscowi wyszli na 40 sekund przed końcem na trzy oczka przewagi po efektownej akcji zakończonej wsadem Jasona Boone'a. To był jednak ostatni pozytywny akcent w wykonaniu naszych koszykarzy tego wieczoru. Na 3,5 sekundy przed końcem Doug Wiggins trafił tylko jeden rzut wolny. Trener Winnicki wziął czas, po którym przez nikogo nie atakowany Trotter celnie przymierzył za trzy.

Przed TBV Startem jeszcze dwa spotkania w tym sezonie. Za tydzień gramy w Sopocie, 30 kwietnia z kolei podejmujemy Siarkę Tarnobrzeg.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy