START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

O włos od wygranej

TBV Start Lublin przez cały mecz prowadził z Energą Czarnymi Słupsk, w pewnym momencie nawet 14 punktami, niestety czwarta kwarta należała do gości, którzy zwyciężyli 66:63.

Złe wieści pojawiły się jeszcze przed meczem. Okazało się, że uraz pleców, który odniósł Doug Wiggins na treningu jest na tyle poważny, że Amerykanin nie może wystąpić w spotkaniu. Na pozycji jeden trener Andrej Żakelj miał zatem do dyspozycji tylko Jana Grzelińskiego i najmłodszego zawodnika w historii rozgrywek PLK, Bartłomieja Pelczara.

Gospodarze rewelacyjnie rozpoczęli spotkanie, bo od prowadzenia 10:2. Potem, mimo że Czarni stosunkowo szybko wrócili do gry, TBV Start cały czas dyktował warunki. Robił to mimo słabej skuteczności (niespełna 33% w całym meczu).

Druga i trzecia kwarta były nieco bardziej wyrównane, ale lublinianie cały czas trzymali bezpieczny dystans. W pewnym momencie wynosił on nawet 14 oczek (41:27). Niestety od tego momentu nasza gra się popsuła, a słupszczanie sukcesywnie odrabiali straty.

Na domiar złego w czwartej kwarcie przebudził się lider gości, Jerel Blassingame, seryjnie punktując. Świetnie też asystował kolegom, którzy nie mylili się. Czarni zagrali w tej części meczu na znakomitej skuteczności. W końcówce szanse na doprowadzenie dogrywki miał jeszcze Michał Jankowski, niestety rzucał z bardzo trudnej pozycji i chybił.

- Nie możemy grać takich końcówek, po prostu nie możemy. Taka postawa niweczy nasz cały wysiłek. Brakowało w czwartej kwarcie agresywności w obronie i to nas kosztowało porażkę - kręcił głową zawiedziony trener Żakelj.

Niepocieszeni, co oczywiste, byli także nasi gracze, którzy jeszcze długo po meczu siedzieli ze spuszczonymi głowami. Pocieszający jest znaczny progres w grze obronnej. Lubelscy koszykarze, tracący do tej pory ponad 90 punktów w meczu, tym razem pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 66 oczek. Aby wygrywać, muszą jednak dołożyć do tego ciut lepszą skuteczność.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Lublin StreetBasket 2020
23.07.2020
Streetball zawita do Miasta Lublin!
Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy