PSZCZÓŁKA START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Nieudana inauguracja w Stargardzie. Pora na debiut Pszczółki w Hali Globus

Niska skuteczność zza linii (3/21) oraz z rzutów osobistych (12/24). To główne powody wyjazdowej porażki z PGE Spójnią Stargard. Do tego uraz Adama Kempa na początku trzeciej kwarty i gospodarze wygrali 70:65. Amerykański center w debiucie spędził na parkiecie 13 minut zdobywając 2 punkty, 5 zbiórek i blok. Po pierwszej połowie traciliśmy 10 oczek (42-32). Minimalizować stratę starali się dobrze dysponowani Armani Moore (19p, 6zb, 2b) i Sherron Dorsey-Walker (12p). Udany występ zaliczył także zdobywca double-double (14p, 11zb) Kacper Borowski, który jednak uzbierał 5 fauli. Rywalizację przed czasem skończyli także Ricky Tarrant oraz Filip Matczak. Wszystko to nie wystarczyło jednak by zwyciężyć w Stargardzie...

David Dedek"Zaczęliśmy mecz o wiele za miękko. W ataku popełnialiśmy za dużo strat, co owocowało szybkim atakiem przeciwnika. To bardzo dobrze wykorzystywali. Do połowy rzucili nam 42 punkty, co jest niedopuszczalne...Najwięszkszy problem był w samej końcówce, gdzie zamiast korzystać z faktu, że przeciwnik miał problemy z faulami - dalej próbowaliśmy rzucać z dystansu, pomimo tego, że mieliśmy bardzo niski procent." 

Teraz, bogatsi o to doświadczenie, wracamy do Lublina by zmierzyć się z Polskim Cukrem Toruń! Twarde Pierniki na inaugurację sezonu Energa Basket Ligi przegrały na wyjeździe z GTK Gliwice 74:84. Wyróżniającą się postacią w drużynie Jarosława Zawadki był na pewno Damian Kulig. Center zaliczył aż 24 punkty, 7 zbiórek i dodatkowo 9 razy wymusił faul. Dobry występ zaliczył także Aaron Cel, który zdobył double-double (11p ,11zb). Dodatkowo, dwucyfrowy dorobek punktowy mieli Wieluński i Diduszko. To właśnie ich będziemy próbowali powstrzymać w środę, 2 września. Dołączcie do nas o godzinie 19 i wspólnie wywalczmy pierwsze punkty dla Lublina!

Bilety 

#WszyscyNaGlobus

Zobacz pozostałe aktualności

Wyjazdowa przegrana Pszczółki Start Lublin
04.11.2020

Dla „czerwono-czarnych” był to pierwszy wyjazdowy mecz w historii naszych występów w europejskich pucharach.

Pierwszy wyjazdowy mecz Basketball Champions League
02.11.2020

Spotkanie Falco KC Szombathely - Pszczółka Start Lublin już jutro o godzinie 17.55

Od soboty gramy bez publiczności
16.10.2020

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, od soboty 17 października wydarzenia sportowe w całym kraju będą odbywać się bez udziału publiczności.

Mistrzostwa Polski U18 za nami!
23.09.2020
Nawrot Śląsk Wrocław najlepszym zespołem do lat 18 w sezonie 2019/2020. 
Partner Główny Partner Główny Sponsor główny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy