START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Mistrz Polski przyjeżdża do Lublina.

W hali Globus zagrają drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli Energa Basket Ligi. Po dziesięciu kolejkach Start Lublin z dorobkiem 8 zwycięstw i 2 porażek zajmuje miejsce trzecie, a tuż za nim plasuje się Anwil Włocławek z bilansem 7-3. Utytułowany rywal uległ Czerwono-czarnym tylko raz w historii, w roku 2015. Wtedy to w drużynie z Lublina pierwsze skrzypce grał Bryon Allen. Amerykanin zdobył 22 punkty i 3 razy asystował. W niedziele w pojedynku rzucających udział wezmą dwaj liderzy swoich drużyn:

- Ricky Ledo (Anwil): 17 punktów (rekord 27 w meczu), 46.8% skuteczności z gry, 5 asyst i 4.8 zbiórek na mecz

- Brynton Lemar (Start): 17.9 punktów (rekord 34 w meczu), 46.9% skuteczności z gry, 3.3 asyst i 3.8 zbiórek na mecz

Koszykarze o zbliżonych statystykach wspierani będą przez swoich rozgrywających. W Anwilu będzie to Tony Wroten, a w Starcie Tweety Carter. Który duet zaprezentuje się w niedzielę lepiej i poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa? A może o końcowym rezultacie zaważą dyspozycje innych zawodników? Przekonajcie się sami przyjeżdżając na Globus i dopingujcie swoim ulubieńcom!

Sobota - 07.12 - 17:30. Dołączcie do wydarzenia by nie zapomnieć tej daty! A tu zakupicie bilet na ten mecz.

#WszyscyNaGlobus

====================================================================

Cofając się jeszcze do listopada... zrealizowaliśmy nasz cel - komplet punktów!

W 8. kolejce wygraliśmy na wyjeździe z Treflem Sopot. Do czasu naszego pojedynku Żółto-Czarni pozostawali niepokonani przed własną publicznością. Wygrali cztery domowe mecze z rzędu. W zakończeniu tej serii swój udział miał Martins Laksa. Łotysz rzucał z 50% skutecznością zdobywając dla Startu 22 punkty. Dołożył do tego 6 zbiórek i został wybrany MVP naszej drużyny. Mecz zakończył się rezultatem 95:82 na korzyść Czerwono-Czarnych.

Powrót do Lublina i mecz z Gliwickim Towarzystwem Koszykówki. Świetnie rozegrana ostatnia kwarta zaważyła o zwycięstwie nad GTK Gliwice. Mecz przez 30 minut oscylował wokół remisu. W końcówce swoje szanse wykorzystywali Brynton Lemar i Demond Carter. Lemar trafił 4/4 osobiste, a Carter dołożył od siebie piątą „trójkę” w meczu. Po stronie drużyny z Gliwic zabrakło skuteczności i mecz zakończył się wynikiem 78:72. Swój wkład w końcowy rezultat miał również świetnie dysponowany Jimmie Taylor. Środkowy jako jedyny w meczu zaliczył double-double (12p i 10zb) - wsad Jimmiego.

Grudzień rozpoczęliśmy od wyjazdu na południe Polski. WKS Śląsk Wrocław postawił trudne warunki w hali Orbita. W mecz lepiej weszli gospodarze, ale nie potrafili zyskać bezpiecznej przewagi. W ostatnich 10 minutach wrocławianom zabrakło skupienia i ich gra się posypała. Bezlitośnie wykorzystali to Czerwono-Czarni przeprowadzając wiele skutecznych kontrataków. W akcjach indywidualnych błyszczał MVP tego meczu - Brynton Lemar, ale wisienką na torcie było zagranie Cartera do Taylora. W obronie świetnie spisywał się Roman Szymański, który odnotował dwa bloki - jeden i drugi

"Chciałbym jeszcze pozdrowić Michaela Gospodarka. Dedykujemy mu to zwycięstwo i czekamy na niego. Życzymy mu dużo zdrowia" - mówił w pomeczowym wywiadzie właśnie Roman Szymański.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 70:78 i było to ósme zwycięstwo Startu w tym sezonie, a już piąte z rzędu. Co będzie dalej? Przekonajmy się w niedzielę - #WszyscyNaGlobus!

Zobacz pozostałe aktualności

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już jutro!
12.08.2020

W dniach 14-15.08.2020 zostaną rozegrane cztery mecze towarzyskie w Hali Globus

Zbliża się "Lato w mieście" z koszykarzami Startu Lublin
11.08.2020

Otwarty trening z naszymi zawodnikami dedykowany dzieciom i młodzieży już 28 sierpnia!

II Memoriał Karola Gutkowskiego - pierwszy sprawdzian przed sezonem 2020/2021 za nami
09.08.2020

W dniach 7 i 8 sierpnia mierzyliśmy się z zespołami z Bydgoszczy i Radomia

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy