START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Michael Gospodarek zostaje w Starcie Lublin!

29-letni zawodnik trafił do Klubu w 2017 roku. Przez pierwsze dwa sezony spędzał na parkiecie średnio 13 minut zdobywając 5 punktów i rozdając 1.4 asysty w meczu. W minionym, przedwcześnie zakończonym sezonie Energa Basket Ligi, Michael z powodu poważnej choroby wystąpił jedynie w inauguracyjnym meczu domowym przeciwko Stelmetowi Enea BC Zielona Góra. W niespełna 5 minut zaliczył 2 asysty i 2 punkty.

Po blisko ośmiu miesiącach leczenia Mike wraca do pełni sił! Zgodnie z decyzją lekarza Gospodarek może wrócić do gry. Zarząd Klubu niezmiernie cieszy się z faktu, że rozgrywający zdecydował się pozostać w zespole. Poza możliwością gry w pierwszej drużynie Mike będzie miał również opcję występowania w II-ligowym zespole Trenera Przemysława Łuszczewskiego.

"Kiedy miałem problemy zdrowotne i wracałem do sportowego funkcjonowania, to mogłem trenować z Przemkiem. To wiele mi dało, ponieważ wszystko traktuje profesjonalnie. Myślę, że w drugiej lidze jest mało drużyn, w których basket nie jest wariactwem i zlepkiem zawodników, którzy chcą sobie pograć. W Starcie wszystko jest poukładane i tam mógłbym się ogrywać i stopniowo wracać." - komentuje Michael Gospodarek

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Lublin StreetBasket 2020
23.07.2020
Streetball zawita do Miasta Lublin!
Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy