Mamy drugie zwycięstwo w sezonie!

W 3. kolejce sezonu 20172018 Polskiej Ligi Koszykówki, po ciężkim boju pokonaliśmy Legię Warszawa 95:85, a bohaterem spotkania był Chavaughn Lewis.

Nasi koszykarze przystępowali do meczu osłabieni brakiem dwóch skrzydłowych. Kontuzja nadal wyklucza z gry Pawła Kowalskiego. Ponadto, problemy mięśniowe uniemożliwiły występ Marcinowi Dutkiewiczowi.

Początek spotkania był wyrównany i zespoły rzucały niemal punkt za punkt. Następnie zarysowała się przewaga TBV Startu, którego akcje tradycyjnie już napędzał duet Washngton-Lewis. Czerwono-czarni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i zakończyli otwierającą partię z przewagą sześciu oczek, choć w pewnym momencie mieli nawet 10 punktów więcej od warszawian.

Dość nieoczekiwanie, po trzech minutach drugiej kwarty goście wyszli na prowadzenie, a w atakach lublinian brakowało skutecznego wykończenia. Natomiast akcje ofensywne przyjezdnych finali dobrze dysponowani Mateusz Jarmakowicz, Grzegorz Kukiełka i Jobi Wall. Na domiar złego, aż cztery faule jeszcze przed przerwą popełnił Mateusz Dziemba, co zmniejszyło rotację w drużynie. Na szczęście, nasz zespół przełamał niemoc pod koszem rywali i za sprawą konsekwentnej gry oraz punktowego zrywu18:4, odzyskał prowadzenie. Dzięki temu, po pierwszej połowie na tablicy wyników w hali Globus widniał rezultat 50:41 na korzyść gospodarzy.

Po zmianie stron, podopieczni trenera Davida Dedka nie oddawali już prowadzenia przeciwnikom. "Startowcy" umiejętnie realizowali swoją taktykę i zdobywali kolejne oczka. Co prawda, lubelski zespół nie osiągnął znaczącego dystansu punktowego nad rywalami, ale przewaga cały czas była po stronie miejscowych. Czerwono-czarni nadal mieli jednak problemy z faulami. Po pięć przewinień zanotowali Roman Szymański oraz Bartosz Ciechocinski, co sprawiło, że w czwartej kwarcie sztab szkoleniowy miał jeszcze bardziej ograniczone pole manewru w kontekście zmian.

Pomimo problemów, zabójczo skuteczny Chavaughn Lewis i spółka dowieźli do końca zwycięstwo i po ostatniej syrenie kibice w hali Globus mogli świętować drugą wygraną w sezonie.

TBV Start - Legia Warszawa 95:85 (25:15, 25:22, 24:27, 21:17)

TBV Start: Chavaughn Lewis 39, James Washington 13, Uros Mirković 13, Mateusz Dziemba 12, Wojciech Czerlonko 8, Michael Gospodarek 5, Darryl Reynolds 5, Bartosz Ciechociński 0, Roman Szymański 0, Bartłomiej Pelczar 0.

Legia: Mateusz Jarmakowicz 16, Tomasz Andrzejewski 14, Grzegorz Kukiełka 12, Isaiah Wilkerson 12, Piotr Robak 10, Michał Aleksandrowicz 7, Jobi Wall 6, Adam Linowski 4, Łukasz Wilczek 4, Kamil Sulima 0.