START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Liczby Startu (9)

Pomimo porażki z Energą Czarnymi Słupsk było kilka pozytywów, jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia naszych koszykarzy. Przed Wami kolejna porcja liczb Startu.

0 – Rob Poole, który w ubiegłym tygodniu ustanowił swój rekord punktowy w Tauron Basket Lidze (17 pkt przeciwko King Wilki Morskie Szczecin), tym razem miał zerowy dorobek (0/5 z gry).

1 – Po raz pierwszy w sezonie zagrali Paweł Kowalski i Wojciech Hałas – obydwaj po prawie 5 minut. Pierwszy miał asystę, drugi – blok.

7 – Start po raz siódmy w sezonie przegrał czwartą kwartę. Czerwono-czarni zwycięstwo w ostatniej odsłonie zanotowali jedynie w starciu ze Śląskiem Wrocław (dodatkowo zremisowali z PGE Turów Zgorzelec).

8 – Nick Kellogg w tygodniu poprzedzającym mecz chorował i opuścił dwa dni treningów. Odbiło się to na jego dyspozycji w niedzielę – 8 punktów to jego dotychczas najgorszy wynik w Tauron Basket Lidze.

12 – Taką średnią punktów uzyskał w czterech kolejnych spotkaniach Grzegorz Małecki. „Malec” rzucił Czarnym 13 oczek (wcześniej miał po 15 pkt z AZS Koszalin i Wilkami Morskimi oraz 5 pkt ze Śląskiem).

13 – 13 pkt i 13 zbiórek – to najlepszy występ Igora Chumakova w barwach Startu. Dodatkowo Ukrainiec był aż 7-krotnie faulowany. Szkoda tylko 4 strat.

22 – Marcin Salamonik wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie, jeśli chodzi o eval – 22 (identyczny wynik miał podczas rywalizacji z PGE Turów). „Sali” rzucił 13 pkt, miał 8 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki. Niestety, faulował 5 razy i musiał wcześniej opuścić parkiet.

28 – Czerwono-czarni 28 razy faulowali rywali – najwięcej w sezonie. Przez to w końcówce za 5 przewinień wypadli z gry Grzegorz Małecki i Marcin Salamonik.

91 – Jeszcze tyle punktów Start nie stracił w tym sezonie. Do tej pory najwięcej oczek rzuciło nam Asseco Gdynia – 83.

100 – Alan Czujkowski zagrał z Czarnymi na 100-procentowej skuteczności – miał 1/1 za 2 i 2/2 za 3. Łącznie zdobył 8 pkt.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy