Liczby Startu (30)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu z Polskim Cukrem Toruń.

2 – Po raz drugi w sezonie żaden z zawodników Startu nie osiągnął dwucyfrowych zdobyczy punktowych w meczu. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w Radomiu w starciu z Rosą.

3 – Wojciech Hałas pojawił się na parkiecie w 4. kwarcie – to jego trzeci występ w sezonie, a dziewiąty w Tauron Basket Lidze.

5 – Bartosz Ciechociński rzucił torunianom 5 punktów – to jego drugi wynik w sezonie (najwięcej, 10 pkt rzucił Siarce w Tarnobrzegu). Był to jednocześnie pierwszy mecz od 14 lutego, w którym trafił do kosza.

6 – Jan Grzeliński po raz szósty w sezonie zanotował 5 asyst w meczu. Nasz rozgrywający ma już 76 ostatnich podań w sezonie – najwięcej spośród zawodników Startu.

8 – Nick Kellogg zebrał w środę 8 piłek – to wyrównanie jego najlepszego wyniku w sezonie (8 desek miał także w starciu z MKS w Dąbrowie Górniczej i ze Śląskiem we Wrocławiu).

12 – Koszykarze Startu trafili zaledwie 3 rzuty za 3 na 24 próby – to 12,5% skuteczności zza łuku. W dwóch spotkaniach w tym sezonie czerwono-czarni mieli gorszy procent (8% z Asseco w Gdyni i 9,1% z Rosą w Radomiu).

23 – Kluczowa dla losów spotkania była druga ćwiartka, w której czerwono-czarni ulegli 23 punktami (11:34) – to najwyższa przegrana Startu w pojedynczej kwarcie w sezonie.