Liczby Startu (3)

Tym razem liczbowe podsumowanie nieudanego dla nas meczu z PGE Turów Zgorzelec (66:76). W tekście znajdziecie przyczyny porażki, ale są też miłe informacje, jak chociażby mały jubileusz Alana Czujkowskiego.

1 – Po dwóch dobrych występach wchodząc z ławki rezerwowych, po raz pierwszy w wyjściowej piątce mecz rozpoczął Jarosław Trojan. Nie przełożyło się to jednak na dwucyfrowe zdobycze punktowe, jak w poprzednich spotkaniach – nasz środkowy miał 7 punktów.

2 – Spotkanie z PGE Turów kompletnie nie wyszło Trency’emu Jacksonowi, który trafił zaledwie 1 na 6 prób z gry i zakończył mecz z 2 punktami.

5 – Nick Kellogg jest pierwszym koszykarzem Startu w tym sezonie, który zakończył spotkanie przez 5 fauli. Amerykanin opuścił parkiet 4 minuty przed końcem meczu, kończąc je z 11 oczkami.

9 – Drugą kwartę przegraliśmy 9 punktami (15:24) – tych strat nie udało się już odrobić.

14 – Igor Chumakov po dwóch słabszych występach (po 2 pkt przeciwko BM Slam Stal Ostrów Wlkp. i Polpharmie Starogard Gdański), tym razem zapisał 14 oczek na swoim koncie i był najlepszym strzelcem czerwono-czarnych.

18 – Start rzucił 18 punktów spod kosza. Rywale byli zdecydowanie lepsi w tym elemencie, bowiem w taki sposób zdobyli 22 oczka więcej.

20 – Gospodarze w trzeciej odsłonie prowadzili już nawet 20 oczkami (53:33), ale jeszcze w tej kwarcie udało się odrobić 10 punktów.

22 – Taki eval osiągnął Marcin Salamonik i jest to do tej pory najwyższy wskaźnik spośród naszych zawodników. Silny skrzydłowy Startu w Zgorzelcu zanotował double-double (12 pkt, 13 zbiórek).

34 – Taki procent skutecznych rzutów za 2 zanotowali nasi koszykarze. Pod tym względem to najgorszy występ Startu w sezonie.

75 – Alan Czujkowski (na zdjęciu z piłką) zagrał w Tauron Basket Lidze po raz 75. Dzięki trafionej trójce przeciwko PGE Turów, Alan ma 300 zdobytych punktów w koszykarskiej ekstraklasie