Liczby Startu (29)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie sobotniego spotkania Startu z Polfarmeksem Kutno.

3 – Czerwono-czarni zanotowali trzecie wyniki w sezonie, jeśli chodzi o skuteczność z gry (48,1%) i za 2 (56,7%).

4 – Po raz czwarty w sezonie Marko Popović zanotował dwucyfrowe zdobycze punktowe – przeciwko Polfarmeksowi rzucił 11 pkt (57,1% skuteczności z gry – 4/7, 60% za 2 – 3/5, 50% za 3 – 1/2 i 100% z linii rzutów osobistych – 2/2). Do tego miał 3 asysty, 1 zbiórkę i 1 przechwyt.

6 – Grzegorz Małecki trafił za 3 w szóstym kolejnym meczu – jego rekord z tego sezonu to 7 spotkań z rzędu. „Malec” rzucił Polfarmeksowi 8 pkt, miał 5 zbiórek (po raz 7. w sezonie co najmniej 5 desek w meczu) i 5 asyst (po raz 4. w sezonie).

9 – Po raz 9. w sezonie czterech zawodników Startu zanotowało dwucyfrowe zdobycze w jednym meczu.

10 – Marcin Salamonik po raz 10. w sezonie miał dwucyfrowe zdobycze punktowe – rzucił 13 pkt. Do tego miał 3 zbiórki, 3 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki (wyrównanie rekordu sezonu).

13 – Tyle razy zmieniało się prowadzenie w sobotnim starciu. 13 pkt wynosiła z kolei najwyższa przewaga Startu w spotkaniu (21:8 w 1. kwarcie).

16 – Nick Kellogg rzucił Polfarmeksowi 16 pkt (po raz 18. zanotował dwucyfrowe zdobycze punktowe). Amerykanin miał 4 celne próby za 3 (na 7 prób) i tylko w dwóch meczach Startu rzucił więcej trójek (po 5 przeciwko PGE Turów Zgorzelec i Rosie Radom).

18 – Kontuzja Jarosława Trojana sprawiła, że do wyjściowej piątki powrócił Nikola Jeftić. Serb spędził na parkiecie ponad 33 minuty (najwięcej w sezonie) i w tym czasie rzucił 18 pkt (rekord sezonu), miał 8 zbiórek i 3 bloki (w obu przypadkach wyrównał swoje najlepsze osiągnięcia w bieżących rozgrywkach).

25 – Paweł Kowalski w swoim 25. spotkaniu w ekstraklasie zapisał na swoim koncie 6 pkt – po raz 4. w sezonie dwukrotnie w jednym meczu celnie rzucił za 3 (50% skuteczności z Polfarmeksem).

100 – Alan Czujkowski rozegrał swój setny mecz w Tauron Basket Lidze. Nasz skrzydłowy spędził na parkiecie 10 minut, rzucił 2 pkt, miał 1 zbiórkę, 1 asystę, 2 przechwyty i 1 blok.

Michał Krasuski: Czekałem na ten dzień naprawdę długo