START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Liczby Startu (28)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu z Treflem Sopot.

0 – Jarosław Trojan przebywał na parkiecie niespełna 11 minut i po raz drugi w sezonie nie oddał celnego rzutu do kosza (poprzednio zerowy dorobek punktowy miał przeciwko PGE Turów Zgorzelec, również na Globusie).

1 – Pierwszy blok w sezonie (a drugi w ekstraklasie) zanotował Paweł Kowalski (w drugiej kwarcie zablokował Josipa Bilinovaca).

3 – Koszykarze Startu trafili tylko 3 razy zza łuku. Mniej celnych trójek czerwono-czarni mieli w tym sezonie jedynie w starciach z Asseco w Gdyni i z Rosą w Radomiu (po 2).

6 – Czerwono-czarni mieli razem 10 przechwytów, co jest czwartym wynikiem w sezonie. Ponadto 6-krotnie zablokowali rywali – to wyrównanie najlepszego osiągnięcia w trwających rozgrywkach.

8 – Nikola Jeftić był blisko double-double – rzucił Treflowi 9 pkt i miał 8 zbiórek (w tym aż 5 na atakowanej tablicy). 8 desek to najlepszy wynik Serba w sezonie. Środkowy Startu miał również 2 bloki.

10 – Jan Grzeliński rzucił Treflowi 10 pkt i był to jego 10. mecz w sezonie z dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi. Jednocześnie to trzecie kolejne spotkanie, kiedy rzucił co najmniej 10 oczek – po raz drugi notuje taką serię w Tauron Basket Lidze.

13 – Na trzynastu zatrzymała się seria kolejnych meczów Nicka Kellogga z celnym rzutem za 3. Amerykanin przeciwko Treflowi oddał dwie próby – obie chybiły celu. Pomimo tego Kellogg i tak zapisał na swoim koncie 14 pkt (5/11 za 2 i 4/4 za 1). Do tego miał 6 zbiórek i 4 przechwyty.

18 – Najlepszym strzelcem Startu był Marcin Salamonik, który rzucił 18 pkt (wyrównanie rekordu sezonu z pierwszego meczu z... Treflem). Kapitan czerwono-czarnych na podwójne zdobycze punktowe czekał od meczu z Asseco Gdynia (6 lutego). Eval 24 to wyrównanie najlepszego osiągnięcia w sezonie.

99 – Alan Czujkowski rozegrał swoje 99. spotkanie w Tauron Basket Lidze – nasz skrzydłowy przebywał na parkiecie ponad 25 minut i w tym czasie rzucił 5 pkt (2/2 za 2, 0/1 za 3, 1/1 za 1). Do tego miał 6 zbiórek, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie i dwukrotnie zablokował przeciwników, tym samym podwajając swoją liczbę bloków w trwających rozgrywkach.

Zobacz pozostałe aktualności

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z licencją na grę w drugiej lidze!
03.08.2020

Komisja Licencyjna PZKosz przyznała 53 klubom licencje na grę w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!
30.07.2020

Nasze spotkanie z PGE Spójnią Stargard zainguuruje Ligę już 27-ego sierpnia!

Lester Medford został naszym nowym rozgrywającym!
28.07.2020

27-letni Amerykanin w minionym sezonie występował w VEF Riga. Poza zdobyciem Mistrzostwa Łotwy solidnie zaprezentował się w Basketball Champions League.

Znamy terminarz fazy grupowej Basketball Champions League!
23.07.2020

Dwa mecze domowe i pięć spotkań wyjazdowych w pierwszej rundzie. Zaczynamy 14-ego października!

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy