PSZCZÓŁKA START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Liczby Startu (27)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu ze Stelmetem BC w Zielonej Górze.

5 – Adam Myśliwiec zagrał ponad 5 minut w Zielonej Górze. Był to jego 5. mecz w Tauron Basket Lidze i po raz pierwszy nie zapisał na swoim koncie punktów.

13 – Nick Kellogg rzucił Stelmetowi tylko 5 pkt, ale raz trafił do kosza zza łuku, dzięki czemu kontynuuje swoją serię kolejnych ligowych meczów z celną trójką. W tym momencie licznik stoi na 13 spotkaniach. W Tauron Basket Lidze dłuższe serie mają jedynie Michael Hicks (Polpharma Starogard Gdański) – 26 meczów, Michał Jankowski (Śląsk Wrocław) – 19 i Łukasz Wiśniewski (Polski Cukier Toruń) – 14.

18 – Przeciwko Stelmetowi czerwono-czarni mieli zaledwie 18,2% skuteczności za 3 (4/22) – to czwarty najgorszy wynik Startu w sezonie.

24 – Grzegorz Małecki po raz trzeci w sezonie pomylił się z linii rzutów osobistych (35/38 w obecnej kampanii). W 3. kwarcie nie trafił drugiego rzutu wolnego i tym samym zakończył serię kolejnych trafionych osobistych na 24. „Malec” rzucił Stelmetowi 11 pkt i po raz 13. w sezonie miał dwucyfrowe zdobycze punktowe. Miał też 3 przechwyty – dokonał tego po raz 3. w obecnych rozgrywkach.

34 – Jarosław Trojan był najlepszym strzelcem Startu w Zielonej Górze – miał 14 pkt. W czterech meczach, w których zagrał przeciwko Stelmetowi w Tauron Basket Lidze, nasz środkowy rzucił łącznie 34 oczka – więcej punktów zdobył jedynie przeciwko Śląskowi Wrocław (45). Trojan w drugim meczu z rzędu (a czwartym w sezonie) miał 3 bloki – uzbierał ich już w bieżącej kampanii 30 i jest zdecydowanym liderem Startu w tym elemencie (drugi w zestawieniu Marcin Salamonik ma 10 czap).

40 – Pod nieobecność Marko Popovicia, Jan Grzeliński spędził na parkiecie pełne 40 minut (po raz drugi w sezonie). Rozgrywający rzucił w tym czasie 10 pkt, dał 5 asyst (po raz 5. w sezonie), zebrał 2 piłki, miał 1 przechwyt i wymusił 7 fauli.

50 – Bartosz Ciechociński przeciwko Stelmetowi rozegrał swój 50. mecz w Tauron Basket Lidze. Do tej pory „Ciecho” rzucił w ekstraklasie 116 pkt, zebrał 88 piłek, ma 36 asyst, 14 przechwytów i 7 bloków. W Zielonej Górze zagrał prawie 8 minut, ale nawet nie próbował rzucać do kosza.

100 – Po raz trzeci w sezonie (a szósty w Tauron Basket Lidze) rywale rzucili nam co najmniej 100 pkt. Jednocześnie Start przegrywając 47 oczkami zapisał się w historii Stelmetu – to najwyższa wygrana zielonogórzan w koszykarskiej ekstraklasie.

Zobacz pozostałe aktualności

Kierunek Wrocław!
23.01.2021

Wyruszamy w kolejną podróż! WKS Śląsk Wrocław już na nas czeka.  

Zimowe dostawy w Perła Sport Pub!
22.01.2021

Jak co tydzien zachęcamy do skorzystania z oferty naszych przyjaciół w Perła Sport Pub.

skorzystania z oferty naszych przyjaciół w

Perła Sport Pub
Kolejna podróż Czerwono-Czarnych.
17.01.2021

Wyruszamy w ostatnią podróż w ramach fazy grupowej rozgrywek Basketball Champions League. Już we wtorek, 19 stycznia, zmierzymy się z drużyną Casademont Zaragoza. 

Sobotni mecz z Trefl Sopot odwołany!
12.01.2021

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację mecz zaplanowany na najbliższą sobotę (16.01.2021) odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy Was wkrótce.

Partner Główny Partner Główny Sponsor główny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy