START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Liczby Startu (24)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu z Energą Czarnymi w Słupsku.

0 – Marko Popović w drugim kolejnym meczu (a trzecim w sezonie) nie zdobył żadnego punktu. W Słupsku miał 0/3 z gry (0/1 za 2 i 0/2 za 3).

2 – Nikola Jeftić był najlepszym strzelcem Startu w poprzednim spotkaniu z King Wilkami Morskimi Szczecin, teraz rzucił jedynie 2 pkt, co jest jego najgorszym wynikiem odkąd gra dla czerwono-czarnych.

3 – Jan Grzeliński po raz trzeci w sezonie miał 5 asyst w jednym meczu. W Słupsku dołożył do tego 8 pkt.

5 – Jarosław Trojan zagrał niespełna 5 minut (dokładnie 4:26). W tym czasie popełnił dwa niesportowe faule i został wykluczony z dalszej części meczu. Rzucił 2 pkt, miał 2 zbiórki i blok.

6 – Marcin Salamonik wrócił do wyjściowej piątki. „Sali” rzucił 7 pkt i miał 6 zbiórek – w tym drugim elemencie był najlepszym zawodnikiem Startu.

8 – Paweł Kowalski ostatnio regularnie poprawia swoje najlepsze osiągnięcie punktowe w Tauron Basket Lidze. Od soboty wynosi ono 8 oczek.

9 – Start miał w Słupsku zaledwie 9 strat, co jest najlepszym wynikiem naszej drużyny w sezonie.

10 – Nick Kellogg po raz ósmy w sezonie rzucił co najmniej 3 trójki w meczu. Jednocześnie trafił zza łuku w 10. kolejnym spotkaniu. Amerykanin miał też jedną asystę, łącznie ma ich już 50 i tych w Starcie więcej mają jedynie Grzegorz Małecki (57) i Jan Grzeliński (55). 21 pkt Kellogga w Słupsku to jego rekord sezonu.

21 – Grzegorz Małecki ma już 21 celnych rzutów wolnych z rzędu. „Malec” jest najlepszy w Starcie w tym elemencie – na 34 próby w tym sezonie pomylił się tylko dwukrotnie (94,1% skuteczności).

50 – Alan Czujkowski rozegrał swój 50. mecz w Tauron Basket Lidze w barwach Startu. W Słupsku przebywał na parkiecie ponad 10 minut, ale nie udało mu się trafić do kosza (0/2 z gry).

Zobacz pozostałe aktualności

Energa Basket Liga powraca!
15.05.2020

Sezon 2020/21 EBL ruszy już 27 sierpnia!

Perła wspiera Szpital w Puławach!
04.05.2020

Nasz Sponsor przekazaał ambulans typu S do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach!

Start Lublin oraz Woda Bystra wspierają lubelskie szpitale cz.2
28.04.2020

Wraz z naszym Sponsorem Wodą mineralną Bystra kontynuujemy działania wspierające lubelskie szpitale...

"Rocznica na medal" - Wiesław Pawłat
27.04.2020

Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa rok 2020 nie jest dla świata najszczęśliwszy, ale dla koszykarzy Startu okazał się najlepszy w historii - i to nie tylko klubowej, ale także całego basketu na Lubelszczyźnie.

Partner Strategiczny Partner Strategiczny Sponsor Główny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny

Nasi partnerzy