Liczby Startu (22)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu ze Śląskiem Wrocław.

2 – Start wygrał drugą kwartę 12 punktami (25:13). Więcej punktów przewagi w jednej odsłonie uzyskał tylko w trzeciej ćwiartce meczu z Polpharmą Starogard Gdański (16 pkt różnicy; było 27:11).

3 – Jarosław Trojan po raz trzeci w sezonie zanotował double-double (wcześniej przeciwko Treflowi Sopot i MKS Dąbrowa Górnicza). Środkowy Startu rzucił Śląskowi 14 pkt i zebrał 10 piłek. Miał eval 21, co jest wyrównaniem jego rekordu sezonu.

5 – Alan Czujkowski zebrał 5 piłek (dokonał tego po raz 4. w sezonie), co jest wyrównaniem jego rekordu z obecnego sezonu. Eval 10 to trzeci jego wynik w obecnej kampanii.

6 – Paweł Kowalski rzucił 6 pkt, co jest jego nowym rekordem w Tauron Basket Lidze (dokonał tego dwukrotnie trafiając za 3). „Kowal” zagrał niemal 19 minut i w tym czasie zebrał 5 piłek, co także jest jego najlepszym osiągnięciem w ekstraklasie.

8 – Nick Kellogg trafi do kosza zza łuku w ósmym kolejnym spotkaniu, co jest wyrównaniem rekordu Bryona Allena z poprzedniego sezonu. Amerykanin rzucił Śląskowi 13 pkt i miał 5 zbiórek.

10 – Czerwono-czarni oddali 10 celnych rzutów za 3 – dwucyfrową ilość trójek uzyskali w piątym spotkaniu w tym sezonie.

12 – Marko Popović po raz trzeci w sezonie zanotował dwucyfrowe zdobycze punktowe. W piątek miał 12 oczek, a do tego dał 6 asyst, co jest wyrównaniem jego najlepszego osiągnięcia w Starcie.

13 – Nikola Jeftić rozegrał najlepszy mecz odkąd jest w Starcie – rzucił Śląskowi 8 pkt i zebrał 6 piłek (wyrównanie rekordu sezonu), a do tego miał 2 asysty, 2 bloki i 1 przechwyt. Jego eval wyniósł 13.

14 – Rob Poole zagrał przeciwko Śląskowi ponad 14 minut, co jest jego drugim najdłuższym występem w tym roku. Nie przełożyło się to jednak na zdobycze punktowe. Amerykanin po stronie plusów może zapisać 3 zbiórki i 2 asysty.

40 – Koszykarze Startu w całym meczu mieli 40-procentową skuteczność z gry (26/65). W pierwszej połowie wyglądało to jeszcze lepiej – 48,6% (18/37), ale po zmianie stron skuteczność wyraźnie spadła – 28,6% (8/28).

41 – Start zebrał w piątek 41 piłek, co jest najlepszym wynikiem naszej drużyny w tym roku. 40+ zbiórek miał po raz 5. w sezonie.

77 – W piątek nie udało się wyzerować licznika dni bez zwycięstwa. Czerwono-czarni na ligową wygraną czekają już 77 dni (stan na 28 lutego).